Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Drąsos kelio“ pirmininkas Jonas Varkala prašo jį suspenduoti kunigystėje

Jonas Varkala
„Facebook" nuotr. / Jonas Varkala
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį slapčiomis surengtame partijos „Drąsos kelias“ steigiamajame suvažiavime pirmininku išrinktas kunigas altarista Jonas Varkala prašo būti suspenduotas sakralinėje kunigystėje. Esą to prašė Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila: „Ekscelencija sakė, kad mane pagal kanonus turi suspenduot, tai aš jam parašiau prašyma“.

„Drąsos kelio“ puslapyje socialiniame tinkle antradienio vakarą buvo patalpintas vyskupui skirtas prašymas, kuriame sakoma: „Prašau suspenduoti mane sakramentinėje kunigystėje pagal R.K. CJC, kad galėčiau realiai gyvenime, polyje išlikti solidarus su Jėzumi būdamas solidarus su persekiojamais dėl tiesos ir pasiryžusiais drąsiai kurti teisingesnę, žmoniškesnę savo krašto ateitį“.

Prieštaringai vertinamas dvasininkas savo prašyme pažėrė kritikos krikščionims: „Man liūdna, kad hierarchiškai „valdomi“ krikščionys buvo abejingi socialinei skirčiai ir atvėrė kelią kruvinoms revoliucijoms, kad krikščioniška-pilietiška pozicija neužkirto kelio gimstančiam fašizmui, kad šiandien krikščionys Europoje dažnai nedrįsta gyventi krikščioniškai ir išduoda Kristų savo praktikuojamu vartotojišku gyvenimu“.

J.Varkala taip pat metė akmenį į Lietuvos katalikų bažnyčios daržą: „Aš suprantu, kad besiartinančioje senatvėje aš išstatau save socialiniam skurdui, nes Romos katalikų bažnyčia Lietuvoje nepasirūpino vyresnio amžiaus kunigų pakankamu pragyvenimui socialiniu draudimu, bet aš lieku ramus, kad „nestovėjau po medžiu, kai žudė žmogų“ o ten buvo Jėzus žmoguje“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min