Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 birželio 18d. 10:51 , Atnaujinta: 2016 birželio 18d. 18:27

Draudėjai skaičiuoja audros pridarytus nuostolius: žalai atlyginti prireiks šimtų tūkstančių eurų

Audros nusiaubta sodyba
Neringos Tuškevičienės/krastonaujienos.lt nuotr. / Audros nusiaubta sodyba
Draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, iki šio ryto 10 val. bendrovės klientai jau pranešė apie daugiau nei 200 vakarykštės audros žalų, nuostoliams atlyginti preliminariai rezervuota 150 tūkstančių eurų, žalų skambučių centras šeštadienį dirba pilnu pajėgumu, klientų pranešimai plūsta toliau.

Bendrovė skaičiuoja, kad daugiausiai nuostolių audra padarė turtui – apgriauti pastatai, apgadinta stogo danga ar konstrukcijos, kaminai, nuplėšti stogai, apgadinti šiltnamiai ir kita, kelios dešimtys pranešimų atkeliavo apie medžių prispaustus automobilius. Didžiausias audros šėlsmas fiksuotas vakar nuo 18 iki 21 valandos, tačiau pavienių lokalių pranešimų registruojama ir nakties metu.

„Šios audros žalos turtui vidutiniškai nėra didelės, su keliomis išimtimis, pirminiais duomenimis siekia ik 500 eurų. Tuo tarpu automobiliai apgadinti smarkiau – čia vidutinė žala siekia 800 eurų, bet turime ir 2500 eurų siekiančių nuostolių. Prognozuojame, kad skambučių ir internetinių pranešimų srautui neslūgstant, per šeštadienį audros nuostoliai mūsų klientams pasieks ketvirtį milijono eurų ir ši audra neabejotinai taps didžiausia šiais metais“, – pranešime spaudai cituojamas „Lietuvos draudimo“ Žalų skambučių centro vadovas Gintaras Dambrauskas.

Jis pabrėžia, kad šiuo metu labiausiai audros nuniokotuose rajonuose – Šalčininkų, Alytaus, Kauno rajonuose ir pietryčių Lietuvoje (Druskininkai, Šalčininkai, Širvintos) dirba „Lietuvos draudimo“ žalų ekspertai – vertintojai, kurie tiksliau įvertins kiekvieno nukentėjusio gyventojo turtą. Šalčininkų rajone žalų vertintojai keliauja specialiu žalomobiliu.

VIDEO: Trečiadienio škvalas Kaišiadoryse

Bendrovės ilgametės statistikos duomenimis, daugiausia nuo audrų kenčia gyvenamieji namai, o nuostolingiausias šiuo požiūriu metų laikas yra vasara: „Vasarą gamtinių stichijų sukeltų draudžiamųjų įvykių skaičius išauga 4–5 kartus, o vien audrų sukeltos žalos sudaro daugiau nei 80 procentų.

Daugiausiai nuostolių audra Lietuvoje sukėlė 2010-aisiais – beveik 1 milijoną eurų, tai metais rugpjūtį siautė stiprus škvalas, labiausiai nuniokojęs Alytaus, Varėnos, Prienų, Kėdainių, Trakų, Kauno rajonus ir Kauno miestą. Vien šiose vietovėse padaryta žala siekė beveik 650 tūkst. eurų. Perai liepą kelios audringos dienos iš eilės atnešė nuostolių už 250 tūkstančių eurų. Tąkart taip pat daugiausiai pranešimų gauta iš centrinės ir pietų Lietuvos: Kaišiadorių, Kazlų Rūdos, Prienų rajonai, Ignalina, Švenčionys, Zarasai, Utena ir Vilnius.

100 pranešimų

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ iki šeštadienio popietės registravo apie 100 pranešimų apie nuostolius. Nuostoliams atlyginti rezervuota apie 100 tūkst. eurų.​

„Pirmieji pranešimai mus pasiekė penktadienį 19 val. Aktyviai dirbame ir šiandien, panašu, kad visas savaitgalis bus darbingas, – komentuoja „Gjensidige“ Žalų direktorius Gytis Matiukas.

Apie nuostolius pranešė „Gjensidige“ klientai iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Alytaus, Šiaulių, Biržų, Širvintų, Kupiškio, Kaišiadorių mietų ir rajonų. Daugiausia nukentėjo privačių namų gyventojai – apgadinti stogai, langai, tvoros, sulaužytas batutas, medžiui užgriuvus, suniokota pirtis. Nemažai žalos padarė ant automobilių užgriuvę medžiai ar užkritusios šakos.

„Vėjas dar pakankamai stiprus, todėl raginame gyventojus, pagal galimybes sutvirtinti apgadintas vietas, kad žala nedidėtų. Jei dėl elektros sutrikimų nėra galimybės pranešti draudikams apie nuostolius, rekomenduojame pradėti atkūrimo darbus, o su mumis susisiekti, kai tik atsiras galimybė“, – sako G. Matiukas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:42
06:13
24:15

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min