Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2010 rugpjūčio 9d. 11:40

Draudikai: Lietuvoje siautusio škvalo padaryti nuostoliai – rekordiniai (nuotraukos, papildyta 15.30 val., žalų skaičiavimai)

Petrašiūnuose ant trijų automobilių užvirto metaliniai pastoliai
Aliaus Koroliovo nuotr. / Petrašiūnuose ant trijų automobilių užvirto metaliniai pastoliai

Savaitgalį praūžusi stichija pridarė milijonus litų nuostolių. Pirmadienio rytą draudimo bendrovių telefonai įkaitę – draudikai vos spėja registruoti gyventojų patirtą žalą. Nuostoliai dar skaičiuojami, bet draudimo bendrovių atstovai sako jau matantys, kad škvalo padariniai gali būti rekordiniai.

Sekmadienio naktį Lietuvoje siautęs galingas škvalas rovė medžius ir laužė šakas, o šios griuvo ant automobilių, plėšė namų stogus, vartė reklaminius stendus, kelio ženklus, elektros perdavimo linijų atramas, gadino kitokį turtą.

„Žmonės nebespėja registruoti skambučių. Tokio antplūdžio turbūt dar nėra buvę“,  – naujienų portalui 15min.lt sakė draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ atstovė spaudai Ernesta Dapkienė.

„Tai turbūt pats žalingiausias savaitgalis“, – sakė „PZU Lietuvos“ komunikacijos vadovė Jovita Aukštuolytė–Minderienė. 

Bendrovė „Ergo Lietuva“ išplatino pranešimą, kuriuo prognozuoja, kad  klientų nuostoliai dėl škvalo sieks 650 tūkst. Lt.

Pirmadienį iki 11 valandos 20 min. draudimo bendrovė jau buvo sulaukusi 52 pranešimų dėl klientų turtui sukeltos žalos. Išmokoms jau rezervuota 150 tūkst. litų. „Ergo Lietuva“ prognozuoja, kad turto ir kasko draudimo bendri nuostoliai sieks apie 650 tūkst. litų.

Bendrovės Žalų administravimo skyriaus vadovo Dariaus Smetonos teigimu, dėl patirtų nuostolių daugiausia pranešimų sulaukiama iš Kauno, Alytaus, Varėnos ir Prienų, kiek mažiau – iš Klaipėdos miesto. Vidutinė šios audros sukelta žala gali siekti daugiau nei 4 tūkst. litų klientams, sudariusiems turto draudimo sutartis, ir apie 2,1 tūkst. litų klientams, apsidraudusiems kasko draudimu.

Tai turbūt pats žalingiausias savaitgalis, – sakė „PZU Lietuvos“ komunikacijos vadovė Jovita Aukštuolytė–Minderienė.„Klientai apie padarytą žalą turtui pranešti gali per tris darbo dienas, o automobiliui – per septynias, tad realūs nuostoliai turėtų paaiškėti kitą savaitę. Klientai, apsidraudę turto draudimu, dažniausiai kreipiasi dėl audros nuplėštų namų, ūkinių pastatų stogų, pažeistų elektros linijų, taip pat nuvirtę medžiai daug kur pažeidė sienas, nugriovė vartus. Iš Alytaus sulaukėme kiek neįprasto pranešimo – ten stiprus vėjas nuplėšė nuo pastato kaminą. Tuo tarpu kalbant apie klientų, sudariusių kasko draudimo sutartis, žalas, daugiausia pranešimų susiję su patirtais nuostoliais dėl ant automobilių nuvirtusių medžių ar nuo stogų nukritusių šiferio lakštų“, – teigė D.Smetona.

Draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ per šių metų pirmus septynis mėnesius klientams už patirtus turto draudimo nuostolius jau kompensavo daugiau kaip 12 mln. litų, o kasko draudimo klientams – apie 15 mln. litų.

Nuostoliai miškuose siekia 10 mln. Lt

Sekmadienio naktį per škvalą Lietuvoje žuvo mažiausiai keturi žmonės. Trakų rajone smarkus vėjas apgadino 22 namus, šeši iš jų liko be stogų.

Dėl gamtos stichijos du žmonės žuvo Varėnos rajone, dar po vieną gyvybę audra nusinešė Prienų ir Šiaulių rajonuose.

Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centras iš viso sulaukė aštuonių iškvietimų į nelaimės vietas, du sužeistieji išvežti gydyti į Kauną.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Trakų rajone, Dusmenų kaime, nuo smarkaus vėjo nukentėjo 22 namai. Šešiems iš jų nuplėšti stogai, nutrauktas elektros energijos tiekimas.

Dusmenų kaime nuo smarkaus vėjo nukentėjo 22 namai. Šešiems iš jų nuplėšti stogai, nutrauktas elektros energijos tiekimas.Kadangi Trakų rajone išversta daug medžių, apie susidariusią padėtį informuotas Trakų savivaldybės administracijos direktorius, vicemeras, jie buvo atvykę į incidento vietą.

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Kulys pirmadienį BNS sakė, kad rajone vėjas nuplėšė apie 1 200 kvadratinių metrų stogų dangos. Pusės nuplėštų stogų savininkai turto nebuvo apdraudę, apie 600 kvadratinių metrų sugadintų stogų yra gyvenamųjų namų.

„Žiūrėsime pagal galimybes, kaip padėti žmonėms“, – sakė R.Kulys.

Anot jo, ypač nukentėjo Varlių kaimo namai. Vėtra taip pat gerokai apgadino Onuškio ir Aukštadvario kapines.

„Keliai buvo taip užversti medžiais, kad ir įsivaizduoti sunku“, – tvirtino administracijos direktorius.

Jo duomenimis, sekmadienį pavyko išvalyti daugumą kelių, neišvažiuojami liko tik vietos keliai, privačiuose miškuose. „Ne visi savininkai pajėgūs taip greitai sutvarkyti medžius“, – sakė R.Kulys.

Šiuo metu seniūnai apvažiuoja atokiausius Trakų rajono kaimus ir apžiūri, kokia ten padėtis.

Audra Trakų rajone prasidėjo sekmadienio naktį, apie 2 val. Pasak R.Kulio, vietos gyventojai pasakojo, kad žaibavo taip intensyviai, jog esą buvo galima skaityti knygą be papildomo apšvietimo.

Stichija smarkiai nusiaubė ir Varėnos rajono miškus – vėtra laužė ne tik jaunuolynus, bet ir brandų mišką, pranešė savivaldybė.

Jos duomenimis, nuplėšti stogai ir apgadinti namai Matuizų, Pamerkių, Biekšių, Pamusių, Meškučių, Sarapiniškių, Barčių, Dainavos, Panočių, Žilinų, Kareivonių, Vazgirdonių, Puodžių kaimuose.

Dėl nuvirtusių medžių buvo neišvažiuojamų kelių, apgadinti automobiliai, be elektros ir vandens buvo likę 9,5 tūkst. gyventojų.

Alytaus rajone, savivaldybės duomenimis, vėtra didžiausių nuostolių padarė Pivašiūnų ir Butrimonių seniūnijose. Pivašiūnų seniūnijoje išlaužyta per 300 medžių, nukentėjo kapinės, dalis gyventojų liko be elektros, piliakalnyje išvartytos pušys. Butrimonių seniūnijoje išlaužyti medžiai, kai kurie seniūnijos kaimai liko be elektros, yra pastatų su apgriautais stogais.

Seniūnai įpareigoti surinkti tikslesnę informaciją dėl audros padarinių ir pateikti ją Alytaus rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžiui. Jis vyks pirmadienį.

Daug medžių išversta ir Kauno mieste. Nuo audros itin nukentėjo Ąžuolyno parkas, nutraukta elektros tinklų, sutriko troleibusų eismas. Šiuo metu savivaldybėje vyksta Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Kaip pranešė Generalinė miškų urėdija, nuostoliai miškuose siekia apie 10 mln. Lt.

Po praūžusios audros pirmadienį elektra dar netiekiama apie 13 tūkst. vartotojų, iš jų apie 8 tūkst. – VST ir apie 5 tūkst. – Rytų skirstomųjų tinklų prižiūrimoje teritorijoje. 

(Papildyta 12.30 val.) „Lietuvos draudimo“ klientų nuostoliai – beveik 1,5 mln. Lt

Pirmadienį apie vidurdienį išplatintame didžiausios šalyje draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ pranešime teigiama, kad nuo ankstyvo ryto pasipylusių skambučių skaičius itin sparčiai auga. Bendrovė prognozavo, kad klientų patirti nuostoliai dėl audros ir liūties sieks beveik 1,5 mln. Lt. Vidutinė žala transporto priemonei siekia 2,5–3 tūkst. litų, o turtui – 2–2,5 tūkst. litų.

„Nuo pat ankstyvo ryto mūsų specialistai registruoja pranešimus apie apgadintus pastatus, kiemo statinius, reklaminius ir kelio ženklus. Jau sulaukėme pranešimų dėl elektros tinklo pažeidimų bei žaibo sugadintos buitinės ir elektroninės technikos. Nemažai pranešimų sulaukėme ir dėl nuvirtusių medžių, pastatų elementų apgadintų automobilių“,  – pasakojo kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Vidutinė žala transporto priemonei siekia 2,5–3 tūkst. litų, o turtui – 2–2,5 tūkst. litų. Kaunas, Šiauliai, Joniškis, Radviliškis, Varėna, Alytus, Kėdainiai, Druskininkai, Trakai, Šalčininkai, Prienai – iš šių miestų bei rajonų sulaukiama daugiausia pranešimų dėl nuostolių. 

Praėjusiais metais dėl gamtos stichijų šėlsmo nuostolių „Lietuvos draudimas“ klientams atlygino nuostolių už 1,3 mln. litų, o šiemet jau vien dėl pavasarinio potvynio žalų buvo išmokėta apie 2 mln. litų. Nuo metų pradžios užregistruota 2 700 įvykių dėl gamtos jėgų už 5,6 mln. litų.

„Iki pirmadienio pietų „Lietuvos draudimo“ Žalų skambučių centro specialistai jau užregistravo 304 pranešimus dėl auros padarytas žalas už 500 tūkst. litų. Remdamiesi skambučių skaičiumi ir augimo tendencijomis prognozuojame, kad įvykių dėl audros ir liūties tikrai sulauksime daugiau nei 500 vnt., o bendra nuostolių suma sieks apie 1,5 mln. Lt. Atlikus administravimo veiksmus, žalos bus atlyginamos nedelsiant pagal draudimo sutarties sąlygas“,  – pridūrė G. Matiukas.

Dėl didelio skambučių srauto bendrovė siūlo pasinaudoti galimybe registruoti žalas internetu www.ld.lt

Žalos dydis gali siekti kelias dešimtis tūkstančių

Bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, praūžęs škvalas sukėlė daugiausia draudžiamųjų įvykių per vieną savaitgalį šiais metais. „Jau per pirmąsias darbo valandas priėmėme rekordinį skambučių skaičių. Labiausiai nukentėjo Kauno ir Kauno rajono gyventojai, iš šių vietovių gauta 50 proc. visų pranešimų. Antroje vietoje – Alytus ir Prienai“, – sakė „PZU Lietuvos“ Žalų departamento Klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Inga Piragytė.

Pirmadienio vidurdienį draudimo bendrovės rezervuota suma nuostoliams kompensuoti buvo 200 tūkst. litų. I.Piragytės teigimu, ji dar augs, nes nukentėjusiųjų žmonių skambučių srautas nemažėja.„PZU Lietuva“ ekspertės teigimu, daugiausia žalos padarė stiprus vėjas, nuplėšęs namų ir ūkinių pastatų stogus ar jų dalis. Daug įvykių sukėlė ant pastatų ir automobilių nuvirtę medžiai. Pirmadienio vidurdienį draudimo bendrovės rezervuota suma nuostoliams kompensuoti buvo 200 tūkst. litų. I.Piragytės teigimu, ji dar augs, nes nukentėjusiųjų žmonių skambučių srautas nemažėja. Jau užregistruoti keli įvykiai, kurių žalos dydis gali siekti kelias dešimtis tūkstančių litų.

„PZU Lietuvos“ draudimo ekspertai dirba įvykių vietose, vertina nuostolius ir rengia dokumentus, kad kompensacijos už patirtą žalą gyventojus pasiektų kaip galima greičiau. Iškart po pirminės apžiūros „PZU Lietuva“ išmokės neginčijamą avansinę draudimo išmoką, kad nukentėję gyventojai galėtų pradėti pirmuosius atkūrimo darbus.

I.Piragytė pataria gyventojams pasirūpinti suniokotu turtu – pranešus apie įvykį draudikui ir užfiksavus nuostolį fotokamera, pagal galimybes reikėtų uždengti suniokotas vietas ir apsaugoti jas nuo lietaus ar kitų gamtos stichijų.

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ per pirmąjį šių metų pusmetį jau yra išmokėjusi 44,8 mln. Lt draudimo išmokų. 

Atnaujinta 13.48 val.  Draudimo bendrovės „If“ Žalų centro direktorius Audrius Smaliukas teigia, kad iki pirmadienio pietų jau gauta apie 40 pranešimų dėl klientų audros metu patirtų nuostolių. Dauguma pranešimų gauti iš Kauno miesto ir rajono bei Varėnos rajono. Dažniausiai minimi vėjo apgadinti ar visai nuplėšti statinių stogai, išdaužyti langai bei audros vartomų medžių apgadinti automobiliai.

„Patirti nuostoliai tikslinami, tačiau, pirminiais duomenimis, jie gali siekti 0,5 mln. litų. Tiesa, dauguma žmonių į draudimo bendrovę kreipiasi per kelias pirmąsias dienas po įvykio, todėl ši suma dar gali išaugti keletą kartų“, – teigiama išplatintame pranešime.

Atnaujinta 13.58 val. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas išplatino pranešimą spaudai, kuriame informuojama, kad vien šalinti nulūžusių ir ant kelių bei pastatų užvirtusių medžių ugniagesiai vyko 243 kartus. Iš jų net 70 kartų Kauno apskrityje, 39 kartus – Alytaus apskrityje, 15 kartų Vilniaus, 14 kartų Šiaulių, 11 kartų Utenos apskrityse. Gesinti gaisrų ir atlikti gelbėjimo darbų buvo išsiųsta net 517 gaisrinių gelbėjimo ir 17 specialiųjų automobilių.

Sekmadienį ir pirmadienį Kauno miesto ir rajono, Alytaus, Varėnos, Prienų, Kaišiadorių bei Trakų rajonų savivaldybėse įvyko septyni savivaldybių ekstremalių situacijų komisijų posėdžiai, kuriuose buvo svarstoma, kaip kuo greičiau atnaujinti nutrauktą elektros energijos tiekimą gyventojams, pašalinti išverstus medžius ir atlaisvinti kelius. Ekstremalių situacijų komisijų nariai taip pat skaičiavo padarytus nuostolius ir įvertino padarytą žalą.

Atnaujinta 15.30 val. Atnaujintais „Lietuvos draudimo“ duomenimis, iki 14 val. telefonu buvo užregistruoti 527 padarytos žalos atvejai, internetu – 300. Bendra nuostolių suma jau siekia 1,1 mln. Lt. Atsižvelgdama į nemažėjantį skambučių srautą, bendrovė keičia ankstesnę prognozę, kad iš viso teks grąžinti nuostolių už 1,5 mln. Lt. Dabar draudikai skaičiuoja, kad nuostoliai sieks 2 – 2.5 mln. Lt.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE AUDRĄ LIETUVOJE

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Skilimas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete: vieni perspėja apie politizavimą, kiti negaili kritikos prezidentei

Gazas

15min reportažas iš rytinių spūsčių: ar šiandien pavežėte savo kaimyną?

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Europos Sąjunga apsiginti nebūtų pajėgi. Kodėl gali žlugti Vakarai?

Vardai

64-ąjį gimtadienį švenčianti Birutė Petrikytė: „Mūsų trumpas gyvenimas yra labai puikus“

24sek

„Rockets“ pristūmė NBA čempionus prie prarajos krašto, bet Ch.Paulas patyrė traumą

Verslas

15min studijoje: ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui

Verslas

Penktadienį, įsigalioja ES duomenų apsaugos taisyklės, bet Lietuvos pasirengimas vėluoja

Pasaulis kišenėje

Kaip išvengti apsinuodijimo maistu, atostogaujant egzotinėse šalyse?

Aktualu

Šiaurės Korėja tikina vis dar esanti pasirengusi kalbėtis su JAV

24sek

Lietuvos rinktinės krepšininkas pasirodys „Los Angeles Lakers“ peržiūroje

Aktualu

Girto vairuotojo fiasko Panevėžyje: pareigūnams įkliuvo prie pat policijos komisariato

Vardai

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle: „Didžiuojuosi būdama feministe“

Interviu Tik 15min Kultūra

Vienas garsiausių pasaulio antropologų Thomas Hyllandas Eriksenas: „Mums reikalingas laikas, kai nieko neįvyksta“

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Gyvenimas

Kokių maisto produktų nepatartina užšaldyti?

Vardai

Donatas ir Dainė Baumilos pirmą kartą viešumoje pasirodė su devynių mėnesių dukra

Paskutinis sezono „Ginčas“: ar Kaunas pajėgus surengti Finalo ketvertą?

AŠ – FUTBOLO ŽINOVAS
Nepraleidžiate futbolo čempionatų ir apie šį žaidimą žinote viską? Dalyvaukite kasdienėje 15min ir OLYBET apklausoje ir pasitikrinkite savo žinias. Pasirinkite savo variantą ir keliaukite i OLYBET svetainę įsitikinti, kad jūsų atsakymas teisingas. Gero futbolo!
ŽIŪRĖKITE TEISINGĄ ATSAKYMĄ
Aktualu

Orai.lt: karštą savaitgalį gaivins trumpalaikis lietus

Aktualu

Ginklų ekspertai: Iranas metų metus dykumoje tobulino tarpžemyninių raketų programą

Naujienos

Aktualu

Skilimas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete: vieni perspėja apie politizavimą, kiti negaili kritikos prezidentei

Gazas

15min reportažas iš rytinių spūsčių: ar šiandien pavežėte savo kaimyną?

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Europos Sąjunga apsiginti nebūtų pajėgi. Kodėl gali žlugti Vakarai?

Vardai

64-ąjį gimtadienį švenčianti Birutė Petrikytė: „Mūsų trumpas gyvenimas yra labai puikus“

24sek

„Rockets“ pristūmė NBA čempionus prie prarajos krašto, bet Ch.Paulas patyrė traumą

Verslas

15min studijoje: ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui

Verslas

Penktadienį, įsigalioja ES duomenų apsaugos taisyklės, bet Lietuvos pasirengimas vėluoja

Pasaulis kišenėje

Kaip išvengti apsinuodijimo maistu, atostogaujant egzotinėse šalyse?

Aktualu

Šiaurės Korėja tikina vis dar esanti pasirengusi kalbėtis su JAV

24sek

Lietuvos rinktinės krepšininkas pasirodys „Los Angeles Lakers“ peržiūroje

Aktualu

Girto vairuotojo fiasko Panevėžyje: pareigūnams įkliuvo prie pat policijos komisariato

Vardai

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle: „Didžiuojuosi būdama feministe“

Interviu Tik 15min Kultūra

Vienas garsiausių pasaulio antropologų Thomas Hyllandas Eriksenas: „Mums reikalingas laikas, kai nieko neįvyksta“

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Gyvenimas

Kokių maisto produktų nepatartina užšaldyti?

Vardai

Donatas ir Dainė Baumilos pirmą kartą viešumoje pasirodė su devynių mėnesių dukra

Paskutinis sezono „Ginčas“: ar Kaunas pajėgus surengti Finalo ketvertą?

AŠ – FUTBOLO ŽINOVAS
Nepraleidžiate futbolo čempionatų ir apie šį žaidimą žinote viską? Dalyvaukite kasdienėje 15min ir OLYBET apklausoje ir pasitikrinkite savo žinias. Pasirinkite savo variantą ir keliaukite i OLYBET svetainę įsitikinti, kad jūsų atsakymas teisingas. Gero futbolo!
ŽIŪRĖKITE TEISINGĄ ATSAKYMĄ
Aktualu

Orai.lt: karštą savaitgalį gaivins trumpalaikis lietus

Aktualu

Ginklų ekspertai: Iranas metų metus dykumoje tobulino tarpžemyninių raketų programą

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min