Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Draudikai: per Mėnulio pilnatį pagausėja suirzusių asmenų kreipimųsi dėl išsigalvotų įvykių ir kitų nelaimių

Pilnatis
Photos.com / Pilnatis
Šaltinis: 15min
0
A A

Draudimo specialistai pastebi, kad keičiantis mėnulio fazėms ir ypač įsivyraujant pilnaties laikotarpiui dažniau nei paprastai sulaukiama žmonių skambučių su pranešimais apie įvairius įvykius.

 Anot draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktorės Karolinos Karpovos, Mėnulio pilnatis rimtai įtakoja žmonių psichologinę būseną ir veiksmus.

Draudimo bendrovės atstovės teigimu, pilnaties laikotarpiu klientų aptarnavimo skyrius sulaukia iki 10 % daugiau skambučių apie vienokius ar kitokius, net ir nebūtus įvykius nei esant kitoms mėnulio fazėms. 

„Pastebėjome, kad būtent pilnaties metu ar iš karto po jos sulaukiame gerokai daugiau klientų skambučių, kurie neretai būna ne tik kaltinamojo pobūdžio, bet ir apgaulingi.

Pavyzdžiui, visai neseniai turėjome kone kuriozinį atvejį, kuris kartojosi jau kelintą mėnesį iš eilės, kai moteris, apsidraudusi nuo nelaimingų atsitikimų vis sakėsi patyrusi traumą ar buvusi sumušta, ko, patikrinus, iš tiesų nebuvo.

Moteris ne tik po keliolika kartų per dieną skambindavo teiraudamasi, kaip vyksta jos žalos bylos tyrimas, tačiau ir  kreipėsi į policiją, neva už tokį teiravimąsi ji buvo sumušta mūsų darbuotojo.

Šiam atvejui tirti registravome bene tris bylas”, – pasakojo Karolina Karpova.

Mokslininkai teigia, kad pilnaties metu Mėnulis atspindi daugiausiai šviesos ir Žemė tuo metu yra veikiama stipriausios gravitacinės jėgos.

Tai sunkus metas turintiems psichikos sutrikimų, nes tokių asmenų būklė dažnai pablogėja.

Net ir psichiškai stabilūs žmonės tampa agresyvesni, irzlesni, todėl pilnaties metu padidėja nusikaltimų, ypač smurtinių, skaičius.

Pilnatis tai – metas, kuomet žmogus lengvai peržengia savo galimybių ribas, laužo stereotipus. Tai gana įtemptas laikas tiek emocine, tiek fizine prasme.

„Mėnulio pilnatis smarkiai įtakoja ne tik žmogaus nuotaiką bei emocijas, bet ir nervinę sistemą. Tokiu laikotarpiu iš suirzusių ir nervingų asmenų sulaukiame ne tik daugiau pasiteiravimų, bet ir grasinimų, pretenzijų ir reikalavimų.

Pastebima, kad pilnaties metu žmonės neadekvačiai elgiasi ir įvykus eismo įvykiui ar kitokiam nelaimingam atsitikimui.

Dar šį rugsėjį, mėnesio pradžioje įvykusios avarijos metu, šios kaltininkas taip įsiuto, kad griebė automobilio pirštinių dėkle buvusį peilį ir mosikuodamas bei grasindamas nekaltam vairuotojui, reikalavo, kad šis padengtų jo automobilio remonto išlaidas.

Vėliau, paaiškėjo, kad vyras ne tik jautriau reaguoja kritinėse situacijose, bet ir  kenčia nuo mėnulio fazių įtakos”, – pasakojo draudimo specialistė.

Pasak K. Karpovos, žmonių elgesiui pilnaties metu įtakos turi net ir ta informacija, kuri kitokiu metu būtų mažiau reikšminga arba atrodytų visiškai neaktuali.

Pavyzdžiui, išgirdęs, kad kaimyno name sugedo boileris, žmogus suskumba skambinti savo draudikui su pasiteiravimu, ką tektų daryti, jeigu panaši situacija nutiktų jam ar netgi kviečiasi patį draudiką atvykti įvertinti situacijos, ar turimam boileriui negresia koks nors gedimas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min