Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Draudimai nevaržo kiemų šiukšlintojų

Šiukšlės daugiabučių kiemuose kaupėsi nuo praėjusios savaitės - šiukšliavežiams pasiekti konteinerius trukdė sniegas.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Žiemą Klaipėdos daugiabučių namų konteineriuose kaupėsi šiukšlės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sniegu užversti Klaipėdos daugiabučių kiemai pastarosiomis savaitėmis virto šiukšlynais. Įprastoje vietoje konteinerio neradę gyventojai įgudo atliekas mesti tiesiog ant žemės.

Vežėjai tikina perspėję klaipėdiečius iš anksto, jog dėl sniego sankaupų kiemuose konteineriai laikinai perkeliami arčiau gatvės. Tačiau šio perspėjimo paisė ne visi. Didžiausi šiukšlių kalnai susikaupė Debreceno gatvės, Baltijos prospekto, Reikjaviko ir Žardininkų gatvėse.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovas Šarūnas Tamulis patikino, jog iki kitos savaitės pradžios atliekų sankaupos iš kiemų bus išvežtos. Jis taip pat pažadėjo, kad konteineriai bus grąžinti į įprastas vietas, kai sunkvežimiai vėl galės be kliūčių įvažiuoti.

„Šiandien padėtis labai prasta. Akivaizdu, kad laikinų priemonių jau nebepakanka. Reikia galvoti apie ilgalaikius pokyčius. Kadangi senamiestyje išvežti atliekas darosi itin sudėtinga, gal jau laikas pasvarstyti, ar nesugrąžinus ankstesnės tvarkos, kai šiukšlės iš gyventojų būdavo surenkamos ne iš konteinerių, o tiesiai į šiukšliavežę iš anksto nustatytu laiku“, – siūlė Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius.

Dabartinio vežėjo bendrovės „Specialus autotransportas“ generalinis direktorius Ramūnas Balčiauskas teigia, jog tokia tvarka brangintų paslaugą. Vasarą bus skelbiamas konkursas naujam atliekų vežėjui parinkti. Tada ir paaiškės, kokia tvarka ir kokiais įkainiais mieste bus vežamos šiukšlės.

Vietinę rinkliavą administruojančio KRATC specialistai siūlo Savivaldybės tarybai apsispręsti ir nustatyti, kokiu atstumu gyventojai turėtų nešti atliekas iki konteinerių, numatyti atliekų surinkimo būdus atskirose miesto dalyse, nustatyti konteinerių tipą (antžeminiai ar požeminiai), taip pat patvirtinti nuolatinę jų išdėstymo schemą.

Visa tai esą palengvintų darbą vežėjams, pavyktų išvengti nesusipratimų, o ir gyventojams būtų aiškiau.
Ir atliekų surinkėjai, ir tvarkytojai pripažįsta, kad geriausia būtų atliekų konteinerius visam laikui iškelti ir išdėstyti arčiau gatvių, o ne kiemuose, kaip yra dabar. Tačiau dėl to turės apsispręsti miesto politikai. Meras užtikrino, kad į siūlymus bus atsižvelgta. Taip pat bus sudaryta darbo grupė, kuri parengs sprendimus ir teiks juos svarstyti Savivaldybės tarybai. Tai bus siekiama įgyvendinti dar šią kadenciją.

„Reikėtų padėkoti klaipėdiečiams, kurie atsakingai moka rinkliavą už atliekų tvarkymą ir išvežimą, ir užtikrinti, kad už tai jie gautų geriausias paslaugas“, – sakė R.Taraškevičius.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min