Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 28d. 12:24 , atnaujinta: 2011 lapkričio 28d. 13:23

Draudimo bendrovės jau registruoja klientų nuostolius dėl audros

Medis užvirto ant daugiabučio.
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Medis užvirto ant daugiabučio.

Draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ jau užregistravo apie 30 žalų, kurias klientai patyrė dėl siautėjusios audros. Turto ir kasko draudimo klientų žaloms atlyginti bendrovė jau rezervavo 110 tūkst. litų. Prognozuojama, kad žalų skaičius augs iki 70, o išmokų suma gali siekti 330 tūkst. litų.

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Žalų administravimo skyriaus vadovo Dariaus Smetonos teigimu, dėl patirtų nuostolių daugiausia pranešimų sulaukiama iš vakarinės Lietuvos dalies bei Kauno rajono. Pranešimai registruoti jau nuo vakar vakaro – skambučių sulaukta ir naktį.

„Klientai, apsidraudę turto draudimu, dažniausiai kreipiasi dėl nuplėštų ar apgadintų nuosavų namų stogų. Taip pat buvo gautas pranešimas apie stipraus vėjo išverstą degalinės reklaminį stendą, išdaužtus balkono stiklus. Žalos pridarė ne tik vėjas, bet ir lietus – draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ gavo pranešimą ir apie lietaus užlietas patalpas“, – teigia D.Smetona. Didžiausia registruota žala šiuo metu siekia 20 tūkst. Lt. Ją draudimo bendrovės klientas patyrė dėl audros vėjui nuplėšus didelę dalį stogo. Turto draudimu apsidraudusiems klientams vidutinė šios audros sukelta žala gali siekti 4,5–5 tūkst. Lt.

Tuo tarpu kasko draudime daugiausiai gaunama pranešimų apie ant automobilių užvirtusius medžius. Juos taip pat apgadina ir nuo stogo nuplėštos čerpės, bei medžių šakos. Šiuo metu kasko draudimo klientų užregistruota vidutinė žala siekia apie 1,7 tūkst. Lt.

Draudimo bendrovės pranešime spaudai teigiama, kad realūs audros sukelti nuostoliai turto draudimo klientams bus žinomi po trijų, o kasko – po septynių darbo dienų, kadangi per tokį laikotarpį klientai turi pranešti apie patirtas žalas.

„PZU Lietuva“: dėl vėtros nuostolių jau kreipėsi 3 kartus daugiau klientų

„PZU Lietuva“ iki vidurdienio registravo 43 pranešimus apie pirmadienio nakties vėtros nusiaubtą žmonių turtą. Šiuo metu nuostoliams atlyginti rezervuota apie 500 tūkst. litų. Bendrovės ekspertai jau išvyko pas klientus įvertinti nuostolių. Esant būtinybei į ekspertų pajėgos bus sustiprintos, teigiama išpaltintame pranešime spaudai.

„PZU Lietuva“ Ryšių su klientais valdymo centro vadovė Jolanta Pocienė sako, kad daugiausia pranešimų sulaukta iš Vakarų Lietuvos – Klaipėdos, Šilutės, Tauragės. „Žmonės praneša apie nuplėštus stogus, nuvirtusius kaminus, gedimus dėl įtampos svyravimų. Manome, kad pranešimai dar tik įsibėgėja. Ne visi žmonės turi galimybę pranešti apie nuostolius, juk dešimtys tūkstančių namų ūkių liko be elektros“, – sakė J. Pocienė.

Bendrovė primena, kad pranešti apie įvykį galima per 3 darbo dienas. „Norime nuraminti ir tuos žmones, kurie dėl elektros ar telekomunikacijos tinklų gedimų stichijos nusiaubtoje teritorijoje negalės to padaryti per minėtą laikotarpį. Pranešimas gali būti registruojamas vėliau ir dėl to draudimo išmoka nebus mažinama“, – kalbėjo J. Pocienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min