Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 15d. 09:38

Draudimo kompanija: vairuotojai šįryt neišlaikė plikledžio egzamino, per valandą – 50 pranešimų dėl eismo įvykių (atnaujinta 11.30 val.)

Vilnius, viadukas tarp Liubarto g. ir J.Jasinskio g.
15min.lt skaitytojos Virginijos B. nuotr. / Vilnius, viadukas tarp Liubarto g. ir J.Jasinskio g.

Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja pirmuosius vairuotojų patirtus nuostolius dėl kelius padengusio plikledžio. Penktadienio rytą per vieną darbo valandą, nuo 8 iki 9 val. ryto, Žalų skambučio centro specialistai užregistravo 50 pranešimų dėl eismo įvykių, kai vidutiniškai per valandą užregistruojama apie 30 įvykių. Vidutinė šio ryto nuostolio vertė – 1,5 – 2 tūkst. Lt.

Kompanijos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad  Vilniuje avarijos įvyko ant viadukų Žvėryne, Laisvės prospekte, Dariaus ir Girėno bei kitose gatvėse. „Paprastai staiga pasikeitusios vairavimo sąlygos keliuose lemia staigų avarijų skaičiaus šuolį, ką parodė šio ryto avarijos. Raginame vairuotojus ypač rytais, būti atidesniais, nepamiršti vairavimo slidžiame kelyje įgūdžių ir ppasirūpinti, kad jų automobiliai būtų tinkamai paruošti žiemai“, – sakė “Lietuvos draudimo” Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Vidutiniškai per dieną „Lietuvos draudimas“ registruoja apie 250 automobilių avarijų. Staigiai pablogėjus oro sąlygoms, šis skaičius gali išaugti dvigubai. Vėliau, vairuotojams apsipratus su naujomis vairavimo sąlygomis, avarijų skaičius nusistovi ir per dieną siekia apie 300.

„Lietuvos draudimo“ atstovas primena, kad prasidėjus šalnoms, kelio danga greičiausiai plikledžiu pasidengia ant tiltų ir viadukų, todėl čia avarijų nutinka daugiausiai. „Šiose kelio atkarpose vairuotojai turėtų būti itin atidūs. Nors dar tik spalio vidurys, bet gamta šiemet neprognozuojama, tad raginu vairuotojus pasiruošti žiemai: pakeisti langų plovimo skystį neužšąlančiu, apsirūpinti ledo ir sniego valymo priemonėm, pakeisti padangas ir prisiminti vairavimo slidžiame kelyje įgūdžius“, – sakė G. Matiukas.

Per nepilnas dvi valandas dėl patirtų žalų į draudimo bendrovę „ERGO Lietuva“ jau kreipėsi 50 klientų, išmokoms bendrovė rezervavo 110 tūkst. litų. Pranešimų srautas neslūgsta, prognozuojama, kad nuostoliai dar augs iki 500 tūkst. litų, o patyrusių žalas klientų skaičius sieks 250.

Atnaujinta 11.30 val. Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva” Žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis teigia, kad daugiausia pranešimų apie patirtas žalas gaunama iš Vilniaus miesto ir rajono bei Ukmergės apskrities. Vidutinė šiandien ryte patirtos žalos suma siekia 2,2 tūkst. litų – dėl plikledžio tai, palyginus, dideli nuostoliai, kadangi didžioji dalis įvykių įvyko tuose kelio ruožuose, kur leistinas pakankamai didelis greitis.

„Šiandien ryte per nepilnas dvi valandas užregistravome tiek, žalų, kiek įprastą dieną užregistruojame per pusdienį. Paprastai pirmasis plikledis sukelia daug nuostolių, kadangi vairuotojai būna pripratę prie gerų vairavimo sąlygų, būna sunkiau įvertinti prailgėjusį stabdymo kelią. Taigi, šiandien susidūrimo pagrindinėmis priežastimis tapo saugaus atstumo nesilaikymas ir nepasiruošimas vairavimui sudėtingesnėmis sąlygomis. Vasarines padangas į žiemines reikia pasikeisti iki lapkričio 10 d., todėl ne visi vairuotojai dar spėjo tai padaryti“, – pasakoja N. Giedraitis.

Atnaujinta 12.30 val. Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, dėl penktadienio rytą šalies kelius padengusio plikledžio draudžiamųjų įvykių skaičius išaugo trečdaliu. Iki 10 val. ryto bendrovė jau buvo sulaukusi 51 pranešimo apie transporto įvykius, trečdalis jų susiję su sudėtingomis eismo sąlygomis.  Preliminari vidutinė draudimo žala – apie 2000 litų. Šiuo metu vairuotojų žaloms atlyginti jau yra rezervuota 30 tūkst. litų. Bendrovė prognozuoja, kad ši suma artimiausiu metu gali išaugti 5 kartus.

„Penktadienį iš pat ankstaus ryto pradėjome gauti pranešimus apie eismo įvykius, kurių pagrindinė priežastis – plikledis. Daugiausiai pranešimų apie draudžiamuosius įvykius yra gauta iš Vilniaus, taip pat Kauno, Šiaulių ir Panevėžio“, – sakė „PZU Lietuva“ Žalų departamento klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Inga Piragytė.

Pasak jos, tikėtina, kad draudžiamųjų įvykių skaičius per artimiausias valandas išaugs, nes ne visi vairuotojai apie įvykius draudikams praneša tą pačią dieną.

„PZU Lietuva“ ekspertų duomenimis, 80 proc. šio ryto plikledžio avarijų įvyko lenkimo momentu automobiliams staiga susidūrus ant slidžių tiltų ir gatvių sankryžose. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min