Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2013 01 29, 16:34

Druskininkai padėkojo juos kuriantiems ir garsinantiems žmonėms

Penktadienio vakarą Druskininkų savivaldybė pagerbė žmones, 2012-aisiais labiausiai nusipelniusius miestui. Metams perkopus naują slenkstį ir atsigręžiant įvertinus praėjusiųjų rezultatus, garbingi kurorto apdovanojimai – bronzinės „Ratnyčėlės“ bei stebuklingo Druskininkų mineralinio vandens lašo statulėlės – įteikti tradicinėje padėkos šventėje „Druskininkai 2012“.
Šventinė programa
Šventinė programa / Ramunės Šeštokienės nuotr.

„Tai buvo ir dosnūs, ir įdomūs metai. Man tikrai labai džiugu, kad mes vis turime žmonių bei įmonių, vertų padėkos ir apdovanojimų. Nuoširdžiai sveikinu visus ir tariu ačiū, kad buvome kartu, kūrėme kartu, kad pasiekėme tai, ką turime, kartu!“ – sveikindamas gausiai susirinkusius svečius sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Pasveikinti kurorto, vietos valdžios bei verslo atstovų atvykę Kultūros ministras Šarūnas Birutis bei Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tvirtino, kad šiame ypatingame mieste įspūdingi planai visada virsta realybe, o fantazuoti garsiai, girdint druskininkiečiams, pavojinga, nes šie geriausias idėjas ima ir patys įgyvendina. Linkėdama kurortui ir toliau išlikti stebinančiu ir ypatingu, Seimo narė, buvusi ilgametė vicemerė Kristina Miškinienė pabrėžė, kad darni plėtra neįmanoma be kūrybingos bendruomenės.

Todėl už nuopelnus miestui ir jo bendruomenei, už miesto populiarinimą ir gražinimą, už aktyvumą nuoširdžiai dirbant Druskininkų meras iškilmingos ceremonijos metu įteikė net 15 apdovanojimų.

2010 metais prasidėjęs bendradarbiavimo sutartimi su Lietuvos mokslų akademija, betarpiškas mokslininkų ir savivaldybės bendravimas šiemet įgavo pagreitį ir naujų spalvų. Glaudi partnerystė ir organizuojamų renginių įvairovė turtino ne tik Druskininkų bendruomenės, bet ir akademikų gyvenimą. Todėl už sėkmingą bendradarbiavimą ir mokslo sklaidą Druskininkų savivaldybėje „Ratnyčėlė“ įteikta Lietuvos mokslų akademijai.

Glaudžiai bendradarbiaujant Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikoms ir Druskininkų savivaldybei, pernai rudenį šių klinikų Vaikų ligoninės filialas Druskininkų sanatorija „Saulutė“ čia besigydančius vaikus pasitiko atsinaujinusi. Už glaudų bendradarbiavimą ir sėkmingą veiklos plėtrą Druskininkų kurorte „Ratnyčėlė“ įteikta Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikoms.

Druskininkus garsina ne tik unikalūs turizmo objektai, bet ir vietos verslininkų iniciatyvos. Marina ir Rimvydas Žilinskai praėjusiais metais atvėrė naujo restorano-vyninės duris ir sukūrė 24 naujas darbo vietas. Todėl už verslo plėtrą ir naujų darbo vietų sukūrimą „Ratnyčėlė“ įteikta jų įsteigtai UAB „LINVEDA“.

Druskininkų savivaldybė ypatingą dėmesį skiria jaunosios kartos ugdymui. Puikius abiturientų egzaminų rezultatus, pergales įvairiuose konkursuose ir olimpiadose lemia draugiška mokyklos bendruomenė, gabūs mokiniai, aukštos kvalifikacijos mokytojai, padedantys atskleisti geriausias mokinių savybes. Už aukštus mokinių pasiekimus „Ratnyčėlė“ įteikta Druskininkų „Ryto“ gimnazijai.

Druskininkai didžiuojasi puikiais sportininkais, tačiau ypatingai džiaugiasi tais, kuriems pavyksta savo aistra sportui užkrėsti ir kitus. Kurorto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų garsinusiam, savo gyvenimą kitiems pašventusiam, sportinio ėjimo šaką populiarinusiam ir į aktyvią sportinę veiklą gausų būrį druskininkiečių įtraukusiam Kęstučiui Jezepčikui „Ratnyčėlė“ įteikta už ilgametę ir aktyvią sportinę veiklą.

Druskininkai tituluojami vienu iš saugiausių miestų Lietuvoje. Vietos gyventojų ir kurorto svečių saugumą padeda užtikrinti įvairiose miesto vietose įrengtos 33 vaizdo kameros ir atsakinga bei profesionali policijos komanda. Už vaisingą bendradarbiavimą, puikius veiklos rezultatus, efektyvų ir nuoširdų darbą „Ratnyčėle“ ir mineralinio vandens lašo statulėle apdovanoti Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir Druskininkų policijos komisariatas.

Praėjusių metų gruodžio 4-oji įeis į Druskininkų istoriją, kaip reikšminga diena kurortui. Tą dieną Lietuvos bankas pirmą kartą išleido 2 litų kolekcinę apyvartinę monetą, skirtą Druskininkų kurortui įamžinti. Už Druskininkų kurorto vardo įamžinimą, išleidžiant unikalias monetas mineralinio vandens lašo statulėlė įteikta Lietuvos bankui.

Druskininkų vandens parkas yra sėkmingiausiai veikiantis kurorto turizmo objektas. 2006 metais lankytojams duris atvėręs milžiniškas 23 tūkstančių kvadratinių metrų pramogų ir poilsio pasaulis jau septintus metus yra gausiai lankomas Lietuvos ir užsienio turistų, nuolat kinta, prisitaikydamas prie besikeičiančių rinkos sąlygų. Už puikius veiklos rezultatus ir naujų iniciatyvų įgyvendinimą mineralinio vandens lašo statulėlė įteikta Druskininkų vandens parkui.

Formuojant Druskininkų, kaip unikalaus kurorto įvaizdį, svarbus vaidmuo tenka gidams. Druskininkų gidų asociacija kartu su kultūros atstovais praėjusių metų vasarą pasitiko kurorto svečius itin kūrybiškai, pakviesdami juos į įspūdingas teatralizuotas ekskursijas „Mineralinis miestelis“. Už kūrybišką Druskininkų vardo garsinimą mineralinio vandens lašo statulėlė įteikta Druskininkų gidų asociacijai.

Druskininkų savivaldybė visuomet remia įvairiausias iniciatyvas, kurios atneša apčiuopiamą naudą miestui, čia gyvenantiems žmonėms ir atvykstantiems poilsiautojams. Už veiklios ir kūrybingos Druskininkų bendruomenės kūrimą mineralinio vandens lašo statulėlė įteikta asociacijai „Druskininkų klubas“.

Dvidešimt druskininkiečių moterų susibūrė į klubą, kurio pagrindinė idėja – padėti neįgaliesiems ar labai sunkiomis ligomis sergantiems Druskininkų savivaldybės vaikams. Už aktyvią ir nuoširdžią visuomeninę veiklą mineralinio vandens lašo statulėlė įteikta Druskininkų „Lions“ moterų klubui.

Jau daugiau kaip dešimtmetį Druskininkų bendruomenė puoselėja gražią tradiciją kasmet įvertinti ir pagerbti kultūros ir meno šviesuolius. Savivaldybės taryba kultūros puoselėtojo diplomą ir piniginę premiją kiekvienų metų pabaigoje skiria už reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą kultūros srityje, plėtojant edukacinę veiklą, kuriant įvairaus žanro menines programas, dalyvaujant ir reprezentuojant Druskininkus Lietuvoje bei užsienio šalyse. Už prabėgusių metų nuopelnus Druskininkų kultūros puoselėtojo diplomas ir premija įteikti Moterų chorui „Gija“ (vad. Janina Macevič) ir Ricielių folkloro ansambliui „Nendrelė“ (vad. Julija Čiurlionienė).

Vasarą turistus unikaliu grojančiu ir šokančiu fontanu traukęs Senųjų gydyklų parkas Druskininkų savivaldybės kvietimu ir žiemą išliko druskininkiečių ir poilsiautojų traukos centru. Šaltojo sezono pradžioje meras R. Malinauskas bendruomenę, Druskininkų įmones ir įstaigas pakvietė prisidėti prie miesto puošimo. Taip parke „išdygo“ 12 pačių netikėčiausių kalėdinių eglučių, kurias sukūrė kurorto verslo atstovai. Dėl gražiausios ir originaliausios titulo varžėsi įmonės, o už labiausiai patikusią eglutę galėjo balsuoti visi parko lankytojai – ir druskininkiečiai, ir miesto svečiai. Taip apdovanojimas už gražiausią ir originaliausią kalėdinę eglutę atiteko Druskininkų vandens parkui, pristačiusiam išskirtinį kalėdinį medį – palmę.

Tradicinė padėkos šventė Druskininkų miesto savivaldybei ir jos bendruomenei dar kartą iškilmingai priminė svarbiausius 2012 metų įvykius, ryškiausius projektus ir nuveiktus darbus. O visą jaukų vakarą užpildė sopranų trio „Trys panteros“, muzikinė grupė „El Fuego“ ir šokių studijos „Decima“ šokėjai (vad. Rūta Dvorkinienė).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min