Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Druskininkų valdžios leidžiamam oficiozui – skaudus Žurnalistų etikos inspektorės kirtis

„Mano Druskininkai“
„Mano Druskininkai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Periodinis leidinys, kuriame Druskininkų valdžia aukština save ir mero Ričardo Malinausko bendraminčius socialdemokratus, o opozicijoje esančius politikus bei nepriklausomą vietos žiniasklaidą drabsto purvais – už Visuomenės informavimo įstatymo ribų.

Toks, koks yra leidžiamas šiuo metu, Druskininkų biudžetinės įstaigos „Druskininkų švietimo centras“ leidžiamas periodinis leidinys „Mano Druskininkai“ toliau leidžiamas būti negalės.

Druskininkų savivaldybės taryba ir Druskininkų savivaldybės adminsitracija privalo artimiausiu metu arba nutraukti šio oficiozo leidybą, arba padaryti jį neperiodiniu ir jame skelbti tik informaciją apie savivaldybės švietimo įstaigų veiklą.

Toks griežtas ir principingas Žurnalistų etikos inspektorės Zitos Zamžickienės antradienį paskelbtas sprendimas dėl Druskininkų savivaldybės leidžiamo laikraščio „Mano Druskininkai“, vietos nepriklausomų žiniasklaidos priemonių redaktorių buvo įvertintas kaip reikšminga pergalė laisvo žodžio kovoje su vietos savivaldos užmoju sunaikinti laisvą spaudą kurorte.

„Tai – reikšminga pergalė visiems žurnalistams, ne tik druskininkiečiams. Jei oficialios valstybės institucijos nebūtų priėmę šio sprendimo, tik laiko klausimas būtų, kada kitų savivaldybių politikai imtų leisti savuosius oficiozus ir mes garsiai apraudotume regioninės ir vietinės spaudos mirtį“, – sakė „Druskininkų naujienų“ redaktorius Romas Sadauskas – Kvietkevičius.

Jis bei kito nepriklausomo kurorto savaitraščio „Druskonis“ redaktorius Eugenijus Rutkauskas dar šių metų vasarį kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą prie Lietuvos Respublikos Seimo, apskųsdami Druskininkų politikų ir valdininkų sprendimą leisti iš savivaldybės biudžeto apmokamą ir nemokamai 8 tūkst. egzempliorių tiražu platinamą leidinį „Mano Druskininkai“.

Sprendimo Seimo institucijoje reikėjo laukti daugiau nei 9 mėnesius. Pusę šio laiko – dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos kaltės, mat pastaroji, paprašyta įvertinti, ar toks leidinys nėra socialdemokratų ir šios partijos vicepirmininko Druskininkų mero R.Malinausko politinė reklama ne rinkimų kampanijos metu, daugiau nei po keturių mėnesių atsiųstame atsakyme taip ir neišsakė savo nuomonės šiuo klausimu.

Druskininkų savivaldybė privalo vykdyti priimtą sprendimą, tačiau dar turi teisę šį sprendimą apskųsti teismui. Už sprendimo nevykdymą gresia teisinė atsakomybė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min