Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Druskininkų vandens parkas pinigus leidžia kaip įsigeidęs: įstatymas galioja kitiems

Druskininkų vandens parkas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Druskininkų vandens parkas
Šaltinis: 15min
42
A A

Druskininkų ir visos Lietuvos politinį elitą į skandalus įmurkdęs kurorto vandens parkas „Aqua“ pasijuto viršesnis už įstatymus. Didelėmis piniginėmis lėšomis disponuojanti Druskininkų savivaldybės valdoma įmonė šiuos pinigus leidžia kaip panorėjusi.

Druskininkų vandens parkas savęs nepriskiria prie perkančiųjų organizacijų. Tai reiškia, kad prekes ir paslaugas savivaldybei priklausantis vandens parkas perka kaip įsigeidęs, o ne pagal Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus, kurių priversti laikytis tokie subjektai kaip, pavyzdžiui, „Vilniaus vandenys“.

Kad Druskininkų vandens parkas pinigus leidžia kaip panorėjęs, 15min patvirtino Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė.

„VPT duomenimis, Druskininkų savivaldybės kontroliuojama UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras Aqua“ nesilaiko Viešųjų pirkimų įstatymo ir nevykdo prekių, paslaugų ir darbų pirkimų pagal šio įstatymo reikalavimus“, – teigė V.Šmaižytė.

Ką tai reiškia? Na, visų pirma, vandens parkas neprivalo prekių ir paslaugų pirkti už geriausią prieinamą kainą. Taip pat nebūtina skelbti viešų konkursų, sudarant sutartis – nebūtina rinktis geriausią variantą. Ir taip toliau.

„Druskininkų vandens parko“ nuotr./Druskininkų vandens parke
„Druskininkų vandens parko“ nuotr./Druskininkų vandens parke

VPT nuomone, „Aqua“ parkas įstatymo nesilaiko neteisėtai.

„VPT ekspertų nuomone, UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras Aqua“ atitinka Viešųjų pirkimų įstatymo 4 straipsnio 2 dalyje nurodytus perkančiosios organizacijos požymius. Todėl įmonė privalėtų savo vykdomus prekių, paslaugų ir darbų pirkimus vykdyti pagal Viešųjų pirkimų įstatymą. VPT artimiausiu metu ketina įvertinti UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras Aqua“ veiklą, susijusią su prekių, paslaugų ir darbų įsigijimais“, – teigė V.Šmaižytė.

Su tokia VPT pozicija Druskininkų vandens parko vadovybė nesutinka.

„Mes esam UAB“, – taip sprendimą nesilaikyti Viešųjų pirkimų įstatymo 15min paaiškino vandens parko direktoriaus pavaduotos Vytas Chocha.

Priminus, kad tokį patį uždarosios akcinės bendrovės titulą turi ir, pvz., „Vilniaus vandenys“, pašnekovas išskyrė vieną skirtumą.

„Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą perka tos įmonės, kurios atstovauja viešajam interesui: vandens tiekimo įmonės, biudžetiniai pinigai. Bet mes biudžetinių pinigų negaunam“, – aiškino V.Chocha.

Viešųjų pirkimų įstatymas numato, jog apsipirkinėti pagal jo normas privalo, pavyzdžiui, toks juridinis asmuo, kuris „yra kontroliuojamas (valdomas) valstybės ar savivaldybių institucijų“. Vienintelė Druskininkų vandens parko akcininkė – Ričardo Malinausko vadovaujama kurorto savivaldybė. 

Druskininkų vandens parkas – ne vienintelis valstybės ar savivaldybių ūkio subjektas, sumanęs pinigus leisti nepaisant Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Analogišką demaršą neseniai padarė parodų centras „Litexpo“, savo teisę pinigus leisti nesilaikant šio įstatymo stojęs ginti teismuose

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min