Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 19:04

Druskininkuose iškils naujas karių reabilitacijos centras

Druskininkuose vienu metu vykdyti reabilitaciją galės daugiau karių – artimiausiais metais bus pastatytas naujas reabilitacijos centras, kuriame, pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, vietų bus keletą kartų daugiau nei senajame.
Druskininkai
Druskininkai / Lietuvos kurortų asociacijos nuotr.

Dabartiniame reabilitacijos centre, esančiame Sodų gatvėje, yra 30 vietų, tačiau naujame centre, kuris bus statomas šalimais, vietų bus gerokai daugiau.

„Statomas bus ne priestatas, o kitas statinys greta esančiame sklype. Irgi karių reabilitacijos centras, bet jau 100 vietų“, – 15min pasakojo A.Anušauskas.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Arvydas Anušauskas
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Arvydas Anušauskas

„Jis bus didesnis, nes tų paslaugų, kai kariai dalyvauja ir tarptautinėse operacijose, ir įvairiose misijose, ir apskritai susijusių su darbu, susidaro didesnis kiekis“, – kalbėjo ministras.

Pasak jo, stengiamasi sutrumpinti reabilitacijos laukimo laiką.

„Nenorime, kad žmonės ilgai lauktų eilėse (...) Norėtųsi, kad tiesiog būtų geresnės galimybės vienu metu priimti daugiau žmonių“, – teigė krašto apsaugos ministras.

Jis priminė, kad centre užtikrinama ne tik medicininė, bet ir psichologinė reabilitacija – yra galimybė centre būti su šeima.

Naudotis galės ir ukrainiečiai

Anot ministro, į centrą reabilitacijai galės atvykti ir Ukrainos karių.

„Nesakau, kad karas tęsis metų metais – mes šito nežinome, tačiau po to, žinant, koks sužeistųjų kiekis, kiek žmonių nukentėjo, aš manau, kad ta mūsų reabilitologų parama Ukrainai galės būti tęstinė ir daugelį metų“, – pasakojo A.Anušauskas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariai netoli fronto linijos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariai netoli fronto linijos

Lietuva Ukrainos karius reabilitacijai priima nuo Krymo aneksijos ir karo Rytų Ukrainoje pradžios.

Taip pat Ukrainos kariai į Lietuvą reabilituotis atvyksta ir nuo šį pavasarį Rusijos pradėto karo, tačiau nebūtinai į karių reabilitacijos centrą Druskininkuose.

Pasak ministro A.Anušausko, šiuo metu naujo reabilitacijos centro statybos dar nėra pradėtos – šį rudenį planuojama joms gauti leidimą ir darbus pradėti kitąmet.

Kaina bus aiški pabaigus projektavimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min