Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 23d. 13:38

Druskininkuose – pasikeitimai aukščiausiuose valdžios ešelonuose; pasipiktinusi svarstomais klausimais, opozicija paliko posėdžių salę

Vietoj į Seimą išrinktos Kristinos Miškinienės (kairėje) naujuoju Druskininkų savivaldybės vicemeru paskyrus buvusį savivaldybės administracijos direktorių L.Urmanavičių, jo vietą užėmė Druskininkų policijos komisariato viršininko žmona Vilma Jurgelevičienė (nuotraukoje pirma iš dešinės)
Romo Sadausko nuotr. / Vietoje į Seimą išrinktos Kristinos Miškinienės (kairėje) naujuoju Druskininkų savivaldybės vicemeru paskyrus buvusį savivaldybės administracijos direktorių L.Urmanavičių, jo vietą užėmė Druskininkų policijos komisariato viršininko žmona Vilma Jurgeleviči

Socialdemokratų valdomoje Druskininkų savivaldybėje – valdžios postų rokiruotė.

Penktadienį čia vykstančiame savivaldybės tarybos posėdyje paskirtas naujasis savivaldybės tarybos mero pavaduotojas, savivaldybės administracijos direktorė ir jos pavaduotoja. Kaip ir prognozuota, visus postus užėmė valdančiosios socialdemokratų partijos atstovai.

Vietoj Seimo narės mandatą laimėjusios buvusios Druskininkų vicemerės Kristinos Miškinienės, į šias pareigas Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas posėdžio metu pasiūlė ilgametį ištikimą savo kolegą Liną Urmanavičių. Jo kandidatūrai pritarė ir opozicija.

Iki šiol L.Urmanavičius ėjo Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Šių metų kovą vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose šis politikas laimėjo Druskininkų savivaldybės tarybos nario mandatą, tačiau vėliau jo atsisakė mainais į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.

Prieš kurį laiką L.Urmanavičius įteikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai, prašydamas atstatyti jo, kaip išrinktojo savivaldybės tarybos nario, įgaliojimus. Prašymas buvo patenkintas.

Druskininkų savivaldybės taryba penktadienį iš pareigų atleido iki šiol savivaldybės administracijos direktoriaus L.Urmanavičiaus pavaduotojos pareigas ėjusią Vilmą Jurgelevičienę. Ir jau sekančiu klausimu moters pavardė buvo pasiūlyta į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas bei jose po balsavimo patvirtinta. V.Jurgelevičienės vyras Alvydas Jurgelevičius dirba Druskininkų policijos komisariato viršininku.

Naujais paskirtosios Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja patvirtinta Violeta Grigorienė, iki šiol dirbusi savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigose. 

„Nors iki pat posėdžio pabaigos mums, kaip savivaldybės tarybos nariams, išduotoje posėdžio sprendimų projektų medžiagoje nebuvo įvardinti būsimi kandidatai į minėtus postus, tačiau jau porą savaičių Druskininkuose šios pavardės buvo vieša paslaptimi“, – telefonu kalbintas penktadienį sakė opozicijai atstovaujantis Druskininkų savivaldybės tarybos narys, liberalcentristas Karolis Kaklys.

Vienas iš Druskininkų opozicijos lyderių K.Kaklys teigė, jog šiandien Druskininkų savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo oficialiai įteisino cenzūrą savivaldybės darbe.

„Vienuoliktu darbotvarkės klausimu svarstyti savivaldybės reglamento pakeitimai, kurie įteisino visišką informacijos neteikimą ne tik eiliniams piliečiams, bet net ir savivaldybės tarybos nariams, t.y. išrinktiesiems aukščiausios vietos valdžios atstovams.

Pavyzdžiui, dabar aš, kaip politikas ir savivaldybės tarybos narys, norėdamas gauti bet kokią informaciją apie Druskininkų savivaldybės tarybos, administracijos ir jos padalinių, savivaldybei priklausančių įmonių ar įstaigų veiklą, privalau kreiptis iš anksto raštu, Vieno langelio tarnyboje, motyvuotai raštu išdėstyti, kam prašau šios informacijos, kokiu tikslu ją naudosiu, ar platinsiu ir kt. absurdų, kurie yra ne kas kitas, kaip cenzūra.

Negana to, kad aš, sakykime, pateiksiu klausimą pagal jųjų nurodymus, išdėstysiu argumentus ir panašiai, savivaldybės specialistai gali atšauti, jog mano prašoma informacija nėra adekvati jų darbo laiko sąnaudoms savo svarba ir jos paprasčiausiai nepatiekti.

Turiu ir pavyzdžių – pernai metų vasarį mano raštu paprašyto savivaldybės tarybos posėdžio protokolą gavau beveik po metų, šiandienos posėdyje, prieš tai išvadintas melagiu.

Posėdyje griežtai įspėjome kolegas ir merą, kad tokie siūlomi reglamento pakeitimai gresia diktatūros įvedimu Druskininkų valdžioje ir cenzūra, tačiau mūsų pasisakymai buvo grubiai nutraukti.

Kai pamatėme, kad valdantieji socialdemokratai vis tik priėmė šiuos pakeitimus, mes, opozicinės frakcijos, kurią sudaro liberalcentristų ir „tvarkiečių“ partijų  savivaldybės tarybos nariai, palikome posėdžių salę “, – sakė Druskininkų savivaldybės tarybos narys K.Kaklys.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min