Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 15d. 18:14

Druskininkuose pastatą nugriovusi Vilniaus bendrovė statybines atliekas be leidimo suvertė vidury Krikštonių gyvenvietės Lazdijų rajone

Krikštonių gyvenvietė
Vilmos Danauskienės nuotr. / Krikštonių gyvenvietėje atliekos suverstos be leidimo

Dešimtis tonų statybinio laužo, susidariusio ardant bešeimininkį pastatą Druskininkų savivaldybėje, konkursą demontavimo darbams laimėjusi sostinėje įsikūrusi bendrovė „Vilniaus betono demontavimo technika“ per praėjusį savaitgalį atvežė ir suvertė už poros dešimčių kilometrų įsikūrusiame gretimai – Lazdijų rajono savivaldybei – priklausančiame Krikštonių miestelyje.

Jonas Rutkauskas

Atliekas tvarkanti bendrovė neturėjo Lazdijų rajono savivaldybės leidimų tokiems darbams, savo veiksmų nederino ir su aplinkosaugininkais.

Dėl neteisėtos veikos ir padarytos žalos gamtai Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pradėjo tyrimą.

Vilmos Danauskienės nuotr./Krikštonių gyvenvietė

Vilmos Danauskienės nuotr./Jonas Rutkauskas

Statybinės atliekos, kaip pasakojo krikštoniškiai, į pievą miestelio centre, šalia pagrindinės gatvės, keliomis sunkiasvorės technikos priemonėmis buvo vežamos praėjusį savaitgalį.

Vilmos Danauskienės nuotr./Krikštonių gyvenvietė
Vilmos Danauskienės nuotr./Krikštonių gyvenvietė

Įtarę, kad tokie darbai gali būti vykdomi be leidimo, bet su žodiniu vietos seniūnijos seniūnės pritarimu, apie gamtos teršimą vietos gyventojai informavo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narį Benių Rūtelionį. 

Gyvenvietės vidury valstybinėje žemėje iškilusios statybinių atliekų krūvos – įspūdingos. Ketvirtadienį čia apsilankę aplinkosaugininkai kalba apie dešimtis tonų neteisėtai išverstų statybinių atliekų.

Nuo riogsančių sudaužytų cemento plokščių krūvų iki Nemuno – vos kilometras. Šalia išversto statybinio laužo aplinkosaugininkai aptiko ir tepalais užterštą žemės plotą. Spėjama, kad čia vietos gyventojai įsigudrino įrengti nelegalų automobilių tepalų keitimo „sandėlį“.

Vietos seniūnė Irena Uleckienė neslepia žinojusi apie „Vilniaus betono demontavimo technikos“ savaitgalio maršrutus Krikštonyse. Tačiau valdžios atstovei užteko darbų vykdytoju prisistačiusio asmens patikinimo, esą viskas čia legalu ir teisėta – jokių dokumentų ar leidimų pateikti ji neprašiusi.

„Ši bendrovė konkurso būdu yra laimėjusi nugriauti keletą bešeimininkių avarinės būklės pastatų mūsų rajone, tame pačiame Krikštonių miestelyje. Bet tų darbų mūsų rajone jie dar nevykdo, o ir neturi teisės – prašymas išduoti leidimą tokiems darbams buvo pateiktas tik vakar“, – ketvirtadienį sakė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka.

Vilmos Danauskienės nuotr./Krikštonių gyvenvietė
Vilmos Danauskienės nuotr./Krikštonių gyvenvietė

Vilniaus betono demontavimo technikos atstovas Vaidas Kozmenas teigė, jog minėtoje vietovėje jo atstovaujama bendrovė vykdys pastatų griovimo darbus. Į krūvas suverstą statybinį laužą jie smulkins ir gautas statybines atliekas atiduos gyventojams ar seniūnijai – gerinti vietinių keliukų gruntui. Darbų vykdytojas patvirtino, kad Krikštonyse suverstos statybinės atliekos yra „iš kitų vietovių“.

„Tokių dalykų negali būti, už tai jiems gresia administracinė atsakomybė, taip pat bus paskaičiuota padaryta gamtai žala, kurią privalės atlyginti, bei duotas priverstinis nurodymas suvežtas atliekas išgabenti į jų tvarkymo aikšteles, kurios atitinka keliamus reikalavimus“, – sakė į Krikštonis atvykęs Lazdijų rajono aplinkos apsaugos agentūros pareigūnas Jonas Rutkauskas.

Tuo tarpu statybines šiukšles vidury miestelio išvertusios bendrovės atstovas teigia kol kas neturintis jokių aplinkosaugininkų įspėjimų ir tikina minėtas statybinių atliekų krūvas dar didinsiantis.

„Griausime pastatus Krikštonyse, suvešime atliekas į vieną vietą, jas malsime“, – būsimais darbais dalijosi statybininkas V.Kozmenas, negirdomis nuleisdamas užduodamą klausimą, kodėl statybinės šiukšlės iš Druskininkų kurorto buvo atvežtos ir suverstos Panemunėn Lazdijų rajone.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min