Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 3d. 17:48

Druskininkuose pradėjo veikti vaizdo stebėjimo kameros (nuotraukos)

Policininkas stebi Druskininkų gatves
Antano Bubnelio nuotr. / Policininkas stebi Druskininkų gatves

Integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėja TEO balandžio mėnesį baigė įrengti saugumą Druskininkų mieste padidinsiančias vaizdo kameras. Miesto savivaldybės užsakymu įgyventinas projektas policijos pareigūnams leis neišeinant iš komisariato patalpų stebėti beveik tris dešimtis objektų, pranešė Druskininkų miesto savivaldybė.

Kaip rašoma internetiniame Druskininkų savivaldybės tinklalapyje, praėjusių metų rugsėjį su Druskininkų savivaldybe pasirašytos penkerių metų paslaugų teikimo sutarties vertė yra daugiau nei 1,5 mln. litų. Iš viso kurorte buvo įrengtos 27 vaizdo kameros, stebinčios įvažiavimus į miestą, didžiąsias sankryžas, aikštes bei svarbiausius miesto objektus – panemunę, gydyklas, vandens parką.

TEO Pardavimo ir klientų aptarnavimo tarnybos vadovo Dariaus Gudačiausko teigimu, Druskininkai yra jau ne primas šalies miestas, kuriame TEO įrengė vaizdo stebėjimo kameras. Kiek anksčiau jos buvo įrengtos Kuršėnuose, Švenčionyse.

„Iš šių miestų vadovų ir policijos pareigūnų girdime daug atsiliepimų, kurie rodo tokių saugumo užtikrinimo priemonių efektyvumą“, - sakė D. Gudačiauskas.

Druskininkų policijos vadovų teigimu, vos prieš keletą dienų įrengta sistema jau davė rezultatų – buvo išaiškinti keli kelių nusikaltimų ir vandalizmo atvejų kaltininkai. Manoma, jog vien pats kamerų įrengimas ir svarbiausių vietų nuolatinis nuotolinis stebėjimas mažins nusikalstamumą mieste.

Techninės kamerų galimybės stebėti aplinką leidžia visą parą, daugelis jų gali sukinėtis apie savo ašį ir filmuoti aplinkui, o norimą vaizdą gali priartinti net 35 kartus. Vienu metu kamerų sistema naudotis sistema gali trys policijos pareigūnai.

TEO surengė apmokymus dvidešimčiai pareigūnų, kurie Druskininkų saugumą užtikrins stebėdami kamerų fiksuojamą vaizdą penkiuose ekranuose. Įrengta ir speciali darbo vieta, kuri leidžia peržiūrėti bet kurios iš kamerų anksčiau nufilmuotą vaizdą.

Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo projektą rengė ir įgyvendino TEO, vaizdo sistemą įrengė bendrovė „Telekonta“, o optinius ryšio kabelius nutiesė „Eltel Networks“. Projekto įgyvendinimo metu buvo nutiesta maždaug 15 kilometrų optinių skaidulų ir dar per pusšimtį kilometrų kitokių kabelių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min