Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Du įmonių vadovai bandė metinės algos dydžio kyšiu papirkti Konkurencijos tarybos darbuotoją

Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai sulaikė du įmonių vadovus ir savininkus, kurie bandė metinės algos dydžio – 14 000 eurų – kyšiu papirkti Konkurencijos tarybos darbuotoją.

Kyšis buvo pasiūlytas už tai, kad atliekamas tyrimas būtų palankus draudžiamu susitarimu viešuosiuose pirkimuose įtariamoms įmonėms, rašoma STT pranešime. 

Už nustatytus konkurencijos pažeidimus įmonėms gresia rimtos sankcijos: bauda, galinti siekti 10 proc. bendrųjų metinių pajamų ir sustabdytas Europos Sąjungos paramos lėšų išmokėjimas  – apie 174 000 eurų. 

„Kaip institucijos vadovas, džiaugiuosi, kad Konkurencijos tarybos ekspertai yra ne tik puikūs konkurencijos teisės žinovai, bet ir sąžiningi žmonės.

Tuo pačiu noriu priminti gerokai saugesnius būdus nei kyšio davimas išspręsti konkurencijos problemas: įmonė, pirmoji pranešusi apie konkurenciją ribojusius susitarimus, tikėtina, bus atleista nuo baudos arba bauda jai bus ženkliai sumažinta. Kviečiu visus ūkio subjektus, įtarusius konkurencijos pažeidimą, nedvejoti ir drąsiai kreiptis į Konkurencijos tarybą“ – tarybos išplatintame pranešime cituojamas jos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min