Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Du miesto galvosūkiai – Žvejų rūmai ir biblioteka

Biblioteką Turgaus gatvėje siūloma labiau pritaikyti užsienio turistų reikmėms.
A.Kripaitės nuotr. / Biblioteką Turgaus gatvėje siūloma labiau pritaikyti užsienio turistų reikmėms.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Klaipėdos Tarybos kolegijos posėdyje svarstyta, ką toliau daryti su Žvejų rūmais ir uostamiesčio savivaldybės bibliotekos pastatu.

Biblioteka turėjo parengti optimizavimo planą, kaip būtų galima pertvarkyti šios įstaigos funkcijas. Šiuo metu biblioteka turi 20 padalinių ir atitinka visus parametrus pagal tai, kiek vienam padaliniui tenka skaitytojų. Neslepiama, kad pastaruoju metu pastebimas nežymus skaitytojų srauto mažėjimas. Svarstoma, jog taip yra dėl to, jog dalis bibliotekos atliekamų funkcijų yra kompiuterizuotos, be to, miesto centre veikia moderni I.Simonaitytės viešoji biblioteka.
Siūloma dalį padalinių uždaryti ir pastatyti naują, modernią biblioteką Pietinėje miesto dalyje. Tarp ketinamų uždaryti bibliotekų – ir skyriai J.Janonio bei Danės gatvėse. Norimų uždaryti bibliotekos padalinių plotas siekia apie 1000 kv.metrų. Naujojo bibliotekos pastato plotas siektų apie 3 tūkst. kv. metrų. Teigiama, kad jis taptų nauju kultūros centru pietinėje miesto dalyje, kur galėtų vykti ir koncertai bei spektakliai.

Anot Klaipėdos savivaldybės Socialinio departamento vadovės Nijolės Laužikienės, kur kas labiau apsimoka statyti naują pastatą, nei rekonstruoti iš kurių nors esamų. Skaičiuojama, kad pardavus kelių filialų patalpas pavyktų gauti per 3 mln. Lt. Naujam pastatui prireiktų daugiau nei 7 mln. Lt.

Kultūros skyriaus specialistai siūlo išsaugoti biblioteką Turgaus gatvėje ir ją labiau pritaikyti turistams, suvežti knygas užsienio kalbomis. Naujojo bibliotekos pastato likimą dar turi apsvarstyti miesto taryba.

Abejonės dėl Žvejų rūmų

Iki šiol neturima konkrečių pasiūlymų, kaip pasielgti su Žvejų rūmais. Pastatas, kuriame įsikūrę keli meno kolektyvai, saviveiklininkai, laikinai glaudžiasi Dramos teatras, nuolat reikalauja remonto.

Imta netgi diskutuoti, ar šis sovietinius laikus menantis pastatas nebus dar labiau pamirštas, kai atsiras naujoji arena.

„Reikia pripažinti, kad ne visi atlikėjai važiuos koncertuoti į salę, kur telpa daugiau nei penki tūkstančiai žiūrovų, ne visi sutraukia tokias auditorijas, todėl Žvejų rūmai išsaugos aktualumą“, – įsitikinęs uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius.

Žvejų rūmai rekonstrukcijos galėtų laukti nebent po 2014-ųjų, kuomet bus vėl skirstoma Europos Sąjungos parama.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min