Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 21d. 21:37

Du NATO naikintuvai Klaipėdoje nutupdė privatų lėktuvėlį

Baltijos šalių oro erdvę saugantys čekų naikintuvai
Čekijos gynybos ministerijos nuotr. / Baltijos šalių oro erdvę saugantys čekų naikintuvai

Ketvirtadienio popietę į orą buvo pakelti Baltijos šalių oro erdvę saugantys NATO naikintuvai. Jie Klaipėdoje nutupdė privatų vokiečių lėktuvėlį.

Incidentas įvyko tarp 17 ir 18 val. Du NATO naikintuvai Klaipėdoje nutupdė iš Lenkijos į Lietuvos oro erdvę įskridusį Vokietijos piliečiams priklausantį privatų lėktuvėlį.

Pirminiais duomenimis, lėktuvėlio pilotai neturėjo iš anksto suderintų skrydžio planų.

„Eilinis įvykis. Iš Lenkijos į Lietuvą be skrydžio plano ir net be ryšio įskrido mažas lėktuvėlis. Kai jis nutūpė, paaiškėjo, kad juo skrido du vokiečių turistai - vyras ir žmona, kurių kelionės tikslas buvo Klaipėda", - agentūrai BNS incidentą komentavo Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) vadas brigados generolas Artūras Leita.

Kaip 15min.lt žurnalistui sakė Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Ričardas Uzelka, apie į Lietuvą įskridusį lėktuvėlį kariškius informacija pasiekė 17.40 val.

„17.52 val. čekų lakūnai identifikavo oro erdvės pažeidėją – Vokietijoje registruotą ultra lengvos klasės orlaivį. Jis buvo palydėtas iki Klaipėdos oro uosto, kur 18.13 buvo nutupdytas ir perduotas Klaipėdos policijos žinion. 18.34 val. Čekų naikintuvai sugrįžo į Karinių oro pajėgų bazę", - sakė R.Uzelka.

Šiuo metu NATO misiją virš Baltijos šalių atlieka Čekijos karinės oro pajėgos. Čekai oro policijos misiją atlieka nuo gegužės 1 d., Baltijos oro erdvę perėmę iš Danijos karių.

Lietuvoje tarnauja 75 Čekijos kariai, jie patruliuoja keturiais pirmaisiais ketvirtosios kartos naikintuvais JAS-39 Gripen, kuriuos eksploatuoja nuo 2005 m.

Oro policijos misiją virš Lietuvos, Latvijos ir Estijos NATO vykdo nuo 2004 m.

Temos: 2 Lėktuvas Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min