Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 16d. 12:10

Du paveikslus už 1 litą ketinęs parduoti menininkas piniginės bausmės išvengė

balkevicius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / G.Balkevičius piniginės bausmės išvengė.

Lygiai prieš savaitę prie Kauno miesto savivaldybės centrinių rūmų du paveikslus bei meninę instaliaciją pusvelčiui norėjęs parduoti menininkas Gytautas Balkevičius už prekybą be leidimo griežtos bausmės išvengė.

Praėjusį antradienį G.Balkevičius praeiviams ketino parduoti du paveikslus, kuriuose buvo pavaizduoti į konservatorius Vytautą Landsbergį bei Andrių Kubilių stebėtinai panašūs asmenys. Po pirmuoju portretu puikavosi užrašas „Raudonosios utėlės“, o antrąjį paveikslą puošė juodomis raidėmis užrašyti žodžiai „Leninai, kelkis“.

Už šiuos meno kūrinius jaunasis kūrėjas ketino prašyti tik po 50 ct, tačiau neturėdamas leidimo siūlyti savo tapytų paveikslų praeiviams nedrįso. Nepaisant to, prie G.Balkevičiaus netruko prisistatyti savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos atstovai ir jaunuoliui už prekybą neturint leidimo surašė protokolą. Už šį pažeidimą teisės aktai numato baudą iki 2 tūkst. Lt.

Šį antradienį į posėdį susirinkusi Kauno miesto savivaldybės Administracinė komisija nutarė iki šiol jokių pažeidimų nepadariusiam G.Balkevičiui skirti tik įspėjimą. Tačiau jaunasis menininkas net ir šiuo komisijos sprendimu nebuvo patenkintas.

„Kokie čia įspėjimai, jeigu aš net nepardavinėjau. Mat neturėdamas leidimo nenorėjau rizikuoti. Iš tiesų nematau logikos. Jeigu noriu daikto tiesiog atsikratyti, kam man dar reikia kažkokių leidimų. Ketinimai paveikslą parduoti už 50 ct nėra prekyba, tai yra labdara“, – kalbėjo G.Balkevičius ir užsiminė, jog savo kūriniais prekiauti nuo šiol ketina ne Lietuvoje, o užsienyje.

Paklaustas, ar tokio konservatorių valdomos savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos dėmesio sulaukė ne todėl, jog jo tapytuose paveiksluose buvo stebėtinai į konservatorių patriarchus panašūs asmenys, G.Balkevičius gūžtelėjo pečiais.

„Net nežinau. Ar paveiksluose nutapyti Landsbergis ir Kubilius, gali atsakyti tik ekspertai. Tačiau šiuos žmones nutapiau gražiai – jie nei nuogi, nei kokie nors kitokie“, – akcentavo G.Balkevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min