15min be reklamos
2022 01 06, 08:18

Du trečdaliai parlamentarų jau pateikė dokumentus, kurių reikės norint patekti į Seimą

Du trečdaliai parlamentarų jau pateikė dokumentus, kurių reikės nuo kitos savaitės norint patekti į Seimą, teigia Seimo kancleris Modestas Gelbūda.
Rytinis Seimo posėdis
Rytinis Seimo posėdis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Galime pasidžiaugti, kad vakar dienos duomenimis, kuriuos gavome dienos pabaigoje, jau 90 Seimo narių jau pateikė reikiamus dokumentus, jie galės patekti į Seimą įprasta tvarka“, – LRT ketvirtadienį teigė Modestas Gelbūda.

Pasak kanclerio, absoliuti dauguma pateikusių dokumentus yra pasiskiepiję.

Seimas gruodžio pabaigoje priėmė Seimo statuto pataisas, kad nuo sausio į parlamentą Seimo narys galės įeiti tik pateikęs dokumentą, patvirtinantį, jog yra pasiskiepijęs nuo COVID-19 arba persirgęs šia liga.

Kancleris taip pat pabrėžė, kad Seimo nariai prieš įeidami į Seimą turi galimybę pateikti ir galiojantį neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

Pagal nustatytą tvarką, parlamentarai kanceliarijai turi iki sausio 6 dienos pateikti reikalingus dokumentus, o iki sausio 10 dienos – neigiamą COVID-19 testą. To nepadarius, jų kortelės nuo sausio 11 dienos bus deaktyvuotos ir jie negalės patekti į Seimą.

M.Gelbūda sako, kad likę Seimo nariai dar turi laiko pateikti dokumentus.

„Tikrai dar laikas, kurio gerbiami Seimo nariai turi, jo dar yra daug ir aš tikiu, kad absoliuti dauguma tuos duomenis pateiks ir galės atlikti tą darbą, kuriam Lietuvos Respublikos piliečiai juos rinko“, – tvirtino kancleris.

Jis pripažino, kad dėl šios tvarkos „gali būti tų veiksmų ar provokacijų“, tačiau tam Vadovybės apsaugos tarnyba yra pasiruošusi „reaguoti į Seimo narių veiksmus, kurie skirsis nuo nustatytos tvarkos“.

Nauja tvarka numato, kad minėti reikalavimai bus taikomi ir Seimo narių į susitikimus uždarose parlamento patalpose kviečiamiems asmenims.

Šiuo metu norint patekti į Seimo rūmus galimybių pasą privalu pateikti visiems lankytojams ir žurnalistams, kanceliarijos darbuotojai, pateikę dokumentus dėl imuniteto, įeina automatiškai su darbuotojo kortele.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min