Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 spalio 15d. 13:44

Dubingiuose privačiomis lėšomis bus statoma bažnyčia

Šalia tradicinio rašto į kapsulę įdėta ir USB atmintinė
Šalia tradicinio rašto į kapsulę įdėta ir USB atmintinė
Savaitgalį visa Lietuva gyveno rinkimais, tačiau Dubingių miestelio bendruomenė tapo ir dar vieno, itin svarbaus įvykio liudininke – šeštadienį čia, daugiau kaip prieš penkiasdešimt metų sudegusios bažnyčios vietoje buvo pažymėta naujų maldos namų statybų pradžia.

Gausiai susirinkusių vietos gyventojų ir dažnai čia besilankančių svečių iš kitų Lietuvos miestų akivaizdoje buvo pašventintas Kertinis Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios akmuo ir įmūryta atminimo kapsulė. Naujieji maldos namai ypatingi ne tik tuo, kad jie – ypač ilgai laukti tikinčiųjų bendruomenės, bet ir tuo, jog, ko gero, pirmąjį kartą per Nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje tokie darbai finansuojami išskirtinai privačiomis lėšomis.

Nuo ryto šurmuliavę derliaus šventėje, 13 val. miestelėnai susirinko buvusioje prieglaudoje įrengtoje dabartinėje bažnyčioje – čia šventas mišias aukojo Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis. Savo pamoksle, skirtame šiam įvykiui, jis džiaugėsi simboliniu sutapimu – naujieji Dubingių maldos namai bus statomi Tikėjimo metais, kurie prasidėjo vos prieš keletą dienų, spalio 11 d. Jo ekscelencija, kalbėdamas apie visų, prisidedančių prie naujos bažnyčios atsiradimo, svarbą, citavo rašytoją Mariją Pečkauskaitę: "Niekados nepamirškime, kad, įmesdami į pasaulio iždą nors menkiausią gėrio dalelę, mes jau geriname pasaulį!". 

Naujosios bažnyčios statybų pradžios aktas ir kapsulė
Naujosios bažnyčios statybų pradžios aktas ir kapsulė

Po mišių visi dalyviai drauge su iškilminga ceremonija pajudėjo į naujosios šventovės vietą. Čia, jau statybos darbams paruoštame sklype ant kalvos, susirinkusiuosius sveikino parapijos klebonas Algimantas Baltuškonis, ragindamas, statant naują maldos namų pastatą, neužmiršti kurti bei puoselėti ir dvasinę bažnyčią savo širdyse. Į savo sodybą Dubingiuose jau šešerius metus atvykstantys pailsėti verslininkai Aurelija ir Aurelijus Rusteikos sakė, kad apylinkių gamtą ir istoriją įsimylėję iš pirmo žvilgsnio. Šis susižavėjimas ir miestelio bendruomenės jau seniai puoselėtos naujos bažnyčios viltys tapo akstinu visomis išgalėmis prisidėti prie jų išsipildymo.

Maldos namų statybų mecenatai kalbėjo: „Galbūt iš pirmo žvilgsnio tai – maža šventė mažame miestelyje, bet iš tiesų ji – labai didelė mūsų širdyse“. Technikos parduotuvių tinklą valdantys verslininkai, šalia tradicinio pergamento, į atminimo kapsulę įdėjo ir USB atmintinę, kurioje sukelti visi su statybomis susiję dokumentai ir planai. „Kad ateities kartos, po daugelio metų radę ją suprastų, kokiame amžiuje ši bažnyčia buvo statoma,“ – šypsojosi Aurelijus Rusteika.

Naujosios šventovės Kertinio akmens šventinimo ceremonijoje kalbėjo ir jos architektas Kęstutis Pempė, savo kreipimąsi pradėjęs vieno šventojo žodžiais: „Kiek turėsite jėgų, tiek stenkitės būti arti savo artimo. Nes kiek būsite arti artimo, tiek būsite arti Dievo“. Architektas pridėjo, kad tikinčiųjų bendruomenė būtent ir yra artimų žmonių bendruomenė, todėl bažnyčia kaip pastatas – itin svarbi vieta jai susiburti.

Kaišiadorių vyskupo pašventintą Kertinį akmenį ir kapsulę oficialūs ceremonijos dalyviai įmūrijo įmesdami simbolinį cemento šlakelį, o susirinkusieji į renginį svečiai bei verslo atstovai buvo pakviesti į paramos galimybių studijos pristatymą Asvejos regioninio parko direkcijoje. Čia jie galėjo paaukoti pirmąsias aukas būsimos bažnyčios įrengimui. Bažnyčios mecenatai verslininkai Rusteikos, kurių vardo fondas rinks ir aukotojų lėšas, jau įkūrė specialų profilį socialiniame „Facebook“ tinkle, kur visi besidomintys galės rasti tiek informaciją apie tai, kaip aukoti, tiek atsiskaitymą už aukų panaudojimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min