Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 11d. 20:26

Dujų fabriką žadino džiazas (nuotraukos)

Buvusio duju fabriko teritorija atgijo iš naujo.
Aurelijos Kripaitės nuotr. / Buvusio duju fabriko teritorija atgijo iš naujo.

Buvusio Klaipėdos dujų fabriko teritorijoje penktadienio vakarą siautėjo džiazo gerbėjai.

Į koncertą „Jazz'nGas“ susirinko keli šimtai klaipėdiečių. Ant pievutės įsitaisę džiazo mėgėjai vaišinosi kava, alumi, kai kas atsinešė ir sumuštinių.

Kaip pasakojo šventės organizatoriai, ryte nuogąstauta, kad lietus gali sutrukdyti šventei ir renginį teks perkelti į muzikos klubą „Roxy". Tačiau dangus išklausė džiazo mėgėjų maldas.

Pasak koncerto rengėjų, dujų fabriko teritorija pasirinkta neatsitiktinai. Uostamiestis stokoja neįprastų erdvių koncertams, spektakliams. Į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtraukto statinio teritorija jau daugelį metų visiškai nenaudojama. Kaip sakė vienas iš organizatorių Andrius Palec, netradicinė buvusio fabriko erdvė - puikiai tinkama koncertams.

Dujų fabriko saugyklos pastatytos 1861-aisiais. Dėl prastėjančios ekonominės situacijos buvusio fabriko šeimininkai, apie ketinimus restauruoti statinius ir prikelti juos naujam gyvenimui, net nebekalba. Daugeliui ši vieta iki šiolei atrodė lyg terra incognita - užmūryti ir lentomis užkalti langai, apžėlusi teritorija.

Koncerto „Jazz'n'Gass" scenoje pasirodė vilniečiai „World 2 Duo“, „Randez-vous“ bei Klaipėdos „JazzyTea“.

Vakare koncertas persikels į klubą „Roxy“, kur koncertuos „The West Coast Band“.

Anot koncerto rengėjų, vietų, kur džiazas skambėtų taip pat laisvai kaip prie Dujų fabriko - dar apstu, todėl kitas pasimatymas gali įvykti dar keistesnėje aplinkoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min