TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2016 01 06

Duomenų apsaugos inspekcijos vadovas A.Kunčinas galimai painiojo interesus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) aiškinsis, ar Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos (VDAI) direktorius Algirdas Kunčinas supainiojo interesus, kai dalyvavo mokamoje konferencijoje.
Algirdas Kunčinas
Algirdas Kunčinas / „VIP Viešosios informacijos partnerių“ nuotr.

Etikos sargai aiškinsis Seimo Antikorupcijos komisijos rašte išdėstytas aplinkybes, kad VDAI interneto svetainėje galėjo būti reklamuojama bendrovės „Žinių era“ rengta mokama konferencija apie asmens duomenų apsaugą ir kad šioje konferencijoje darbo metu pranešimą skaitė VDAI direktorius.

Konferencija „Asmens duomenų apsauga 2015: kibernetinis saugumas, ypatingų ir kitų asmens duomenų tvarkymas bei apsauga“ vyko pernai lapkritį. Tarp jos pranešėjų buvo ir VDAI direktoriaus pavaduotoja Rita Vaitkevičienė. Be to, bendrovė reklaminiuose pranešimuose apie konferenciją panaudojo VDAI ženklą.

„Manoma, kad A.Kunčinas darbo metu galimai teikė paslaugas privačiai bendrovei, kuri iš to gavo pajamų – norintys pasiklausyti konferencijos pranešimų už tai turėjo susimokėti“, – sprendimą pradėti tyrimą aiškina VTEK.

Ištirti Seimo Antikorupcijos komisijos raštą VTEK paprašė premjeras Algirdas Butkevičius.

Komercinių renginių nevengia

VDAI vyriausioji specialistė Raminta Sinkevičiūtė-Šečkuvienė BNS sakė, kad inspekcija nevengia privačių bendrovių organizuojamų renginių, nes ir per jas šviečia žmones.

Tiesiog orientuojamės, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie asmens duomenų apsaugą, – sakė R.Sinkevičiūtė-Šečkuvienė.

„Mes iš tiesų visada stengiamės dalyvauti konferencijose, kuriose galime informuoti apie asmens duomenų apsaugą, stengiamės pagal galimybės savo darbuotojus siųsti skaityti pranešimus, nes manome, kad šita sritis yra labai svarbi ir žmones reikia informuoti apie tai. Dalyvaujame iš tiesų daugybėje konferencijų (...).

Sakyčiau, kad mes esame ne vienoje mokamoje konferencijoje dalyvavę, tai nėra kažkoks išskirtinis atvejis“, – dėstė ji.

Inspekcijos atstovė palieka VTEK spręsti, ar buvo supainioti interesai.

„Kol kas mes taip negalime tvirtinti (kad tai ne pažeidimas – BNS), kol neatliktas tyrimas, kaip bus nuspręsta, taip, tačiau mes dalyvaujame renginiuose, į kuriuos esame kviečiami, nepaisydami to, ar jie yra mokami, ar nemokami, ar jie yra valstybės įstaigų, ar privačių bendrovių organizuojami. Tiesiog orientuojamės, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie asmens duomenų apsaugą“, – sakė R.Sinkevičiūtė-Šečkuvienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius