Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 6d. 17:23

Duomenų apsaugos inspekcijos vadovas A.Kunčinas galimai painiojo interesus

Algirdas Kunčinas
„VIP Viešosios informacijos partnerių“ nuotr. / Algirdas Kunčinas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) aiškinsis, ar Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos (VDAI) direktorius Algirdas Kunčinas supainiojo interesus, kai dalyvavo mokamoje konferencijoje.

Etikos sargai aiškinsis Seimo Antikorupcijos komisijos rašte išdėstytas aplinkybes, kad VDAI interneto svetainėje galėjo būti reklamuojama bendrovės „Žinių era“ rengta mokama konferencija apie asmens duomenų apsaugą ir kad šioje konferencijoje darbo metu pranešimą skaitė VDAI direktorius.

Konferencija „Asmens duomenų apsauga 2015: kibernetinis saugumas, ypatingų ir kitų asmens duomenų tvarkymas bei apsauga“ vyko pernai lapkritį. Tarp jos pranešėjų buvo ir VDAI direktoriaus pavaduotoja Rita Vaitkevičienė. Be to, bendrovė reklaminiuose pranešimuose apie konferenciją panaudojo VDAI ženklą.

„Manoma, kad A.Kunčinas darbo metu galimai teikė paslaugas privačiai bendrovei, kuri iš to gavo pajamų – norintys pasiklausyti konferencijos pranešimų už tai turėjo susimokėti“, – sprendimą pradėti tyrimą aiškina VTEK.

Ištirti Seimo Antikorupcijos komisijos raštą VTEK paprašė premjeras Algirdas Butkevičius.

Komercinių renginių nevengia

VDAI vyriausioji specialistė Raminta Sinkevičiūtė-Šečkuvienė BNS sakė, kad inspekcija nevengia privačių bendrovių organizuojamų renginių, nes ir per jas šviečia žmones.

Tiesiog orientuojamės, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie asmens duomenų apsaugą, – sakė R.Sinkevičiūtė-Šečkuvienė.

„Mes iš tiesų visada stengiamės dalyvauti konferencijose, kuriose galime informuoti apie asmens duomenų apsaugą, stengiamės pagal galimybės savo darbuotojus siųsti skaityti pranešimus, nes manome, kad šita sritis yra labai svarbi ir žmones reikia informuoti apie tai. Dalyvaujame iš tiesų daugybėje konferencijų (...).

Sakyčiau, kad mes esame ne vienoje mokamoje konferencijoje dalyvavę, tai nėra kažkoks išskirtinis atvejis“, – dėstė ji.

Inspekcijos atstovė palieka VTEK spręsti, ar buvo supainioti interesai.

„Kol kas mes taip negalime tvirtinti (kad tai ne pažeidimas – BNS), kol neatliktas tyrimas, kaip bus nuspręsta, taip, tačiau mes dalyvaujame renginiuose, į kuriuos esame kviečiami, nepaisydami to, ar jie yra mokami, ar nemokami, ar jie yra valstybės įstaigų, ar privačių bendrovių organizuojami. Tiesiog orientuojamės, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie asmens duomenų apsaugą“, – sakė R.Sinkevičiūtė-Šečkuvienė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min