Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 09:15

Dveji metai iki prezidento rinkimų: apklausose – netikėti rezultatai dėl konkurento G.Nausėdai

Lygiai prieš trejus metus, 2019-ųjų gegužės 26 dieną, prezidento rinkimų antrajame ture biuletenyje piliečiai galėjo rinktis iš dviejų kandidatų. 15min atliktos politologų ir visuomenės apklausos prognozuoja, kad Gitano Nausėdos pavardė 2024-ųjų gegužės biuletenyje turėtų išlikti. Dėl galimo jo rimčiausio varžovo tyrimai parodė netikėtus rezultatus – ypač skiriasi premjerės Ingridos Šimonytės vertinimai.
Prezidento rinkimų kandidatai Tik prenumeratoriams
15min apklausoje pateikti galimi kandidatai

Rinkimų metinių proga 15min atliko iki šiol išsamiausią tyrimą apie galimą prezidento rinkimų baigtį.

Pirmiausia portalas apklausė trylika politologų, kurių paprašė įvardyti, kurie politikai turi realiausius šansus patekti į antrąjį prezidento rinkimų turą.

Politikos ekspertai dažniausiai minėjo penkis politikus – dabartinį šalies vadovą G.Nausėdą (minėtas 12 kartų), ekspremjerą Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderį Saulių Skvernelį (7), socialdemokratų pirmininkę Viliją Blinkevičiūtę (6), Seimo pirmininkę liberalų lyderę Viktoriją Čmilytę-Nielsen (4) ir premjerę Ingridą Šimonytę (2).

Šis penketukas buvo įtrauktas į visuomenės nuomonės apklausas, kurias 15min užsakė dviejose tyrimų bendrovėse, taikančiose skirtingas metodologijas.

„Vilmorus“ tūkstantį pilnamečių Lietuvos gyventojų apklausė akivaizdžiuose interviu ir interviu telefonu. „Norstat LT“ atliko internetinę apklausą, jos metu buvo apklausti gyventojai nuo 18 iki 74 metų amžiaus.

Abiejų tyrimų duomenimis, G.Nausėda turėtų patekti į antrąjį rinkimų turą, o prasčiausiai iš penketuko pasirodytų V.Čmilytė-Nielsen.

„Vilmorus“ apklausoje lyderio pozicija atiteko G.Nausėdai, po jo rikiuojasi V.Blinkevičiūtė, S.Skvernelis, I.Šimonytė ir V.Čmilytė-Nielsen.

„Norstat LT“ internetinėje apklausoje daugiausia simpatijų sulaukė I.Šimonytė, o G.Nausėda liko antras. Toliau išsirikiavo S.Skvernelis, V.Blinkevičiūtė ir V.Čmilytė-Nielsen.

15min prenumeratoriams žemiau skelbiami išsamūs tyrimų rezultatai su grafikais, atskleidžiantys pjūvius, kokios visuomenės grupės remia kuriuos politikus, taip pat detali politologų analizė apie galimą rinkimų baigtį.

G.Nausėdos perrinkimo šansai

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min