Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvi Ignalinos sveikatos įstaigos bylinėjasi dėl psichikos sveikatos problemų turinčių ligonių

Šaltinis: BNS
0
A A

Dvi Ignalinos sveikatos priežiūros įstaigos bylinėjasi teisme dėl teisės gydyti psichikos sveikatos problemų turinčius ligonius.

Privatus Ignalinos sveikatos centras apskundė teismui viešosios įstaigos Ignalinos rajono poliklinika sutartį su Panevėžio teritorine ligonių kasa, kuria numatoma finansuoti psichikos sveikatos paslaugų tiekimą. Balandį pasirašytą ir Ignalinos sveikatos centro apskųstą sutartį ėmęsis nagrinėti teismas birželio pradžioje pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdė Ignalinos rajono poliklinikos teikiamų paslaugų finansavimą.

Dėl to nefinansuojami ne tik Ignalinos rajono poliklinikos dviejų psichiatrų etatai, bet ir jų išrašomi vaistai.

„Mes iš savo finansų finansuojame, yra dvi psichiatrės, kas nori eina pas jas, kas nori eina ten (į Ignalinos sveikatos centrą – BNS). Teismas sustabdė tik finansavimą, mes turime psichiatro licenciją, tai mes jas galime teikti, tik negalime išrašyti kompensuojamų vaistų ir mums Ligonių kasa neperveda pinigų, mes iš savo rezervų mokame psichiatrėms“, – BNS sakė Ignalinos rajono poliklinikos vadovė Džiuginta Kajėnaitė.

Jos teigimu, Ignalinos sveikatos centras poliklinikos sutartį su Ligonių kasa apskundė siekdamas ekonominės naudos sau. Finansinių privačios įstaigos lūkesčių neneigia ir Ignalinos sveikatos centro vadovė Rimantė Gaidelienė.

„2009 metais gruodžio 29 dieną buvo pasirašytas ministro įsakymas, kuris reglamentuoja sutarčių sudarymo tvarką ir kadangi tos sutarties sudarymas neatitiko ministro įsakymo, jis ir buvo apskųstas. Mes nekeliame jokių klausimų, kad jie būtų nekompetentingi ar dar kas, tiesiog neatitiko to ministro įsakymo. Mes giname savo teises paprasčiausiai dėl to, kad mes tikėjomės, kad šiais metais mes teiksime šias paslaugas ir mes gausime už tai atlygį. Bet mūsų lūkesčiai buvo nepateisinti“, – BNS aiškino R.Gaidelienė.

Ji teigė, kad pagal balandį pasirašytą ir teismui apskųstą sutartį Ignalinos sveikatos centras gauna finansavimą psichiatro paslaugoms tik už tuos ligonius, kurie registruoti šioje įstaigoje.
„Bet mes remdamiesi ministro įsakymu tikėjomės, kad šiais metais mes gausime už visus rajono gyventojus“, – tikino R.Gaidelienė.

Ji taip pat aiškino, kad dėl teisminio ginčo ligoniai esą nenukenčia.

„Jie ateina pas mus, visiems jiems parašyti vaistai. Tarp įstaigų 30 metrų, reikia tik pereiti per kiemą, tai visi ligoniai ateina pas mus ir visiems yra išrašyti vaistai“, – aiškino R.Gaidelienė.

„Mes savo ligoniams norime teikti paslaugas, o jie nori ir savo ligoniams, ir mūsų. Mes norime patys savo ligoniams teikti psichiatro paslaugas ir už tai gauti finansavimą“, – savo ruožtu dėstė Ignalinos rajono poliklinikos vadovė D.Kajėnaitė.

2009 metais Ignalinos sveikatos centras įsikūrė daugiausia buvusių Ignalinos rajono poliklinikos medikų pagrindu. Į privačią įstaigą išėjo ir tuometinis poliklinikos psichiatras, kuris iki balandžio teikė paslaugas ir abiejų įstaigų pacientams.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min