Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvidešimtmetį švenčiantis universitetas: einama jūriniu keliu

Klaipėdos universitete šią vasarą vėl rinkosi užsieniečiai mokytis lietuvių klabos.
15min.lt nuotr. / Klaipėdos universitete šiemet studijuoja 8 tūkstančiai studentų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš dvidešimt metų, sujungus keletą fakultetų į vieną mokslo instituciją, spalio penktąją uostamiestyje duris atvėrė Klaipėdos universitetas. Dabartiniam jo rektoriui profesoriui Vladui Žulkui lengviau kalbėti apie nuveiktus darbus, nei apie slegiančias problemas, tačiau aišku tai, kad universiteto prioritetas ir varomoji jėga – jūriniai tyrimai.

„Per dvidešimt metų mes supratome, kur eina universitetas ir galbūt galime įsivaizduoti, koks jis gali būti ateityje. Dabar universitetas turi savo veidą“, – sakė V.Žulkus. Rektorius nestokojo ambicijų kalbėdamas apie universiteto tikslus: „Mes norėtume išsilaikyti tose pozicijose, kuriose esame arba Lietuvos aukštųjų mokyklų pirmajame penketuke.“

Pasak rektoriaus, tai būtų galima pasiekti vykdant jūrinio mokslo ir tyrimų kryptį atsirasiančiame naujajame jūrinių tyrimų mokslo slėnyje. „Jūrinis slėnis – tai didelės ambicijos, bet kartu ir nelengvas uždavinys, nes tai ne vien naujos laboratorijos ir moderni tyrimų įranga, bet ir žmonės, kurie ten turės dirbti ir telkti apie save studentus ir jaunus mokslininkus“, – kalbėjo universiteto vadovas.

10 tūkstančių studentų – žydra svajonė

Antradienį universiteto įkūrimo minėjimo konferencijoje dalyvavo visi trys universiteto rektoriai, pirmojo ir dabartinio Senato pirmininkai, studijų prorektorius. Jubiliejaus minėjime dalyvavęs  tuometinis miesto Tarybos pirmininkas doc. dr. Vytautas Čepas sakė, jog prieš dvidešimt metų universiteto Klaipėdoje atsiradimo idėjai pritarta sunkiai, tačiau jaunų ir entuziastingų žmonių dėka tikslas buvo pasiektas. Pasak V.Čepo, universitetas per dvidešimt metų pasikeitė, tačiau vis dar tebėra „vystikluose“.

Šiemet Klaipėdos universiteto slenkstį peržengė 8 tūkst. studentų. Jų per du metus sumažėjo apie pusantro tūkstančio. Pasak studijų prorektoriaus Vaidučio Laurėno, sumažėjimą sąlygojo dvi priežastys: sumažėjo studentų, kurie ateidavo tęsti studijų. „Matyt, tai susiję su ekonomine situacija, kadangi tęstines studijas pasirinkusiems mokslas yra mokamas. Antra vertus, šių žmonių kategorija dabar gal jau net ne Lietuvoje. Tokių studentų mes praradome apie 700“, – kalbėjo studijų prorektorius.

Jis prisiminė, jog universiteto įkūrimo metais startavo 3200 studentų, vėliau jų skaičius buvo nukritęs iki 2900, kai dauguma „darė verslą“. V.Laurėno nuomone, palyginus su kitais universitetais, šis mažėjimas ne toks ryškus. „Daugiausia esame turėję 9500 studentų, o žydra svajonė buvo 10 tūkstančių. Dabar tai jau nerealu pasiekti“, – sakė prorektorius.

Neužmiršta studentų miestelio vizija

Kalbėdamas apie universiteto modernizavimą, rektorius prabilo ir apie kelis metus planuojamo universiteto miestelio įkūrimo planus ir priežastis, kurios vis stabdo šį procesą. Pasak rektoriaus, dar vis vyksta detaliojo plano, projekto derinimo darbai, tačiau pirmąjį studentų bendrabutį ketinama pradėti statyti dar šiemet. Šiuo metu vyksta statybos darbų rangovo rinkimo procedūra. Šiais metais turėtų pasistūmėti ir mokslinės bazės modernizavimas: „Jau šiemet turėtume pradėti  naujo laboratorinio korpuso projektavimo darbus, tai susiję su jūrinio slėnio branduolio kūrimu. Už 8 milijonus litų turi būti nupirkta įranga dabar esančioms laboratorijoms, kurios vėliau kelsis į naujas patalpas“.

Per šiuos metus ketinama simboliškai įprasminti universiteto dvidešimtmetį. Klaipėdos universiteto absolventų klubas „KU Alumni“ puoselėja idėja atstatyti skulptūrą, kuri kadaise stovėjo prie humanitarinių mokslų fakulteto. Skulptūra įamžinta nuotraukoje, kurioje pavaizduotas obeliskas su vyčiu ir antrašte „Lietuva paskelbta nepriklausoma 1918 02 16“. Pasak universiteto Informacijos ir ryšių su visuomene skyriaus vedėjo Dariaus Rekio, klubas pristatys šią idėją artimiausiame senato posėdyje, ir, jei pavyks, kitais metai rugsėjo pirmąją skulptūra jau puoš universiteto miestelį. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min