Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 17d. 11:04 , Atnaujinta: 2019 birželio 17d. 13:57

Dviejose Pietų Lietuvos savivaldybėse – stichinė sausra

Sausra Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Sausra Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad Elektrėnų ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose užsitęsęs sausringas laikotarpis atitinkamai birželio 16 ir 17 d. pasiekė stichinės sausros rodiklius

Sausas, šiltas ir saulėtas balandžio mėnuo, kai kur gerokai sausesnis gegužės mėnuo ir itin karšti pastarosios savaitės orai lepino poilsiautojus, tačiau žemdirbiams su kiekviena diena tapo vis sudėtingiau.

Kadangi gausesnis lietus jau kurį laiką aplenkia pavienius Pietų Lietuvos rajonus, čia susidarė palankios sąlygos sausrai vystytis ir stiprėti. Elektrėnų ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose užsitęsęs sausringas laikotarpis atitinkamai birželio 16 ir 17 d. pasiekė stichinės sausros rodiklius. Stichine sausra aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu yra laikomos sąlygos, kai sausrą apibūdinančio hidroterminio koeficiento (toliau – HTK) reikšmė, mažesnė už 0,5, nenutrūkstamai išsilaiko ilgiau nei 30 dienų.

Elektrėnų meras liberalas Kęstutis Vaitukaitis BNS sakė, kad situacija savivaldybėje „kaip ir visur, lietaus trūksta, sausra baisi“. Savivaldybės vadovas teigė, kad ūkininkų dėl sausros patirti nuostoliai bus skaičiuojami, tikimasi gauti kompensacijas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kęstutis Vaitukaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kęstutis Vaitukaitis

„Kad meteorologinė sausra būtų, aš nepamenu. Matyti, kad jau net pasėliai pradėjo ruduoti. Dabar šiek tiek užlijo, bet to užlijimo reikia daugiau, su tiek nieko nebus“, – kalbėjo meras.

Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys fiksuojamas dar dviejų savivaldybių teritorijose: Trakų (tęsiasi 30 d.), Birštono (tęsiasi 1 d.). Sausringas laikotarpis aktyviosios augalų vegetacijos metu pavojingu meteorologiniu reiškiniu laikomas tada, kai HTK reikšmė, mažesnė už 0,5, išsilaiko 15–30 dienų.

Atsižvelgiant į artimiausių parų orų prognozes, situacija šalyje turėtų keistis nežymiai – rytoj, t. y., birželio 18 d., stichinės sausros rodikliai turėtų būti pasiekti Trakų rajono savivaldybės teritorijoje, labai sausa išliks Druskininkų, Jonavos, Utenos ir Švenčionių apylinkėse, sausringa – pavieniuose Vidurio Lietuvos rajonuose, taip pat Vilniaus, Šalčininkų ir Ignalinos apylinkėse.

Kitur šalyje laikysis arba nežymus drėgmės trūkumas, arba optimalios sąlygos ir tik vakariniame šalies pakraštyje ir toliau bus fiksuojamas drėgmės perteklius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min