TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dviejų kaimų Vilkaviškio rajone gyventojus vargina neišvažiuojami keliai

Sunkiai pravažiuojamas kelias Kauno rajono Bernatonių kaime
Dariaus Tumo nuotr. / Sunkiai pravažiuojamas kelias Kauno rajono Bernatonių kaime
Šaltinis: 15min
4
A A

Grajauskų ir Dambaukos kaimų Vilkaviškio rajone gyventojams sunku pasiekti namus – kelias į jų kaimus yra beveik nepravažiuojamas. Maždaug 50 abiejuose kaimuose gyvenančių žmonių patiria sunkumų tiek grįždami namo, tiek išvažiuodami, ir tai kartojasi kasmet, praneša TV3 „Žinios“.

„Žmonėms kiekvienas rytas tampa nemenku iššūkiu – išvažiuos į darbą ir mokyklą ar ne. Mat keliai čia taip išmalti, kad lengvosios mašinos jau neišvažiuoja. Populiariausia čia transporto priemonė – traktorius. Klimpsta net visureigiai“, – „TV3 žinioms“ sakė Grajauskų kaimo gyventoja.

Dėl netaisomo kelio žmonės nuogąstauja tuoj liksiantys atskirti nuo pasaulio. Dalis kaimų gyventojų netgi buvo priversti imti atostogų, nes visą savaitę negalėjo išvažiuoti į darbą.

Neišvažiuojami keliai gyventojams sukelia ir kitų problemų – jie bijo ištikus nelaimes nesulauksiantys pagalbos. Praėjusiais metais čia sudegė kombainas, nes gaisrinei nepavyko iki jo privažiuoti. Vos nesupleškėjo ir gyvenamasis namas. Gyventojai nuogąstauja, kad iki kaimo įvykus nelaimei privažiuoti nepavyktų ir greitosios pagalbos automobiliui.

Situacija kartojasi kasmet. Kol kaimų gyventojai skundžiasi nežinantys ką daryti, Vilkaviškio rajono kelius tvarkanti bendrovė atsakomybės dėl tokios kelio būklės kratosi ir sako, kad kalta gamta.

„Reikia kaltinti žiemą rudenį ar pavasarį, kadangi tai yra epizodinis dalykas. Mes tvarkome tuos kelius tiek, kiek mums leidžia skirtos lėšos kelių tvarkymui“, – „TV3 žinioms“ sakė bendrovės atstovas.

Vilkaviškio savivaldybės atstovai dėl situacijos linksta kaltinti ūkininkus, kurie esą žvyrkelius sugadino važinėdami jiems nepritaikyta sunkiąja technika. Kai pradžius, Vilkaviškio valdžia žada kelią pažvyruoti, kad sutvirtėtų danga.

Gyventojai savo ruožtu žada pradėti teismams teikti ieškinius už sulaužytus automobilius ir patirtus nepatogumus. O kol kas jiems tenka susitaikyti su esama padėtimi.

„Stengiamės, važiuojame iš paskutiniųjų. Kartais jau traktoriais tenka traukti. Vieni kitiems padedame. Taip ir gyvename“, – sakė Dambaukos kaimo gyventojas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min