Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dviem Šiaulių kebabinėms uždrausta gaminti maistą

Prieš porą savaičių kebabais apsinuodijo keturi jaunuoliai, o praėjusios savaitės pabaigoje – dar viena šešiolikmetė.
„15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr. / Kebabai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai atlikę patikrinimus, dviem kebabinėms skyrė griežtas baudas. Šiaulių VMVT specialistai sustabdė Šiauliuose Radviliškio gatvėje stovinčios mobilios kebabinės veiklą, nes maistas buvo ruošiamas ir tiekiamas vartotojams, neturint leidimo. Taip pat nebuvo tekančio šalto ir karšto vandens, neįrengta nuotekų sistema, kebabai gaminami iš žaliavų, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę.

Kita Šiaulių kebabinė, kurios veikla laikinai sustabdyta, priklauso bendrovei „Elenyra“ (Turgaus a. 13A). Čia VMVT specialistai nustatė, kad kebabai buvo ruošiami ant susidėvėjusios maisto ruošimo įrangos, neužtikrinamas tinkamas maisto produktų atsekamumas. Padažai, naudojami kebabų gaminimui, buvo laikomi +14 laipsnių temperatūroje. Darbuotoja dirbo nepasitikrinusi sveikatos, neišklausiusi higienos žinių kurso, neveikė tualetas skirtas lankytojams.

VMVT inspektoriai visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose reguliariai tikrina kebabines, kurių  registruota 540 – daugiausia Vilniuje (83), Kaune (73), Klaipėdoje (26), Panevėžyje (25), Šiauliuose (19). Dažniausiai nustatomi bendri higienos pažeidimai – 42 proc., savikontrolės – 22 proc., technologijų – 11 proc., atsekamumo – 8 proc. Neretai dirbama nešvariose patalpose, naudojami purvini indai, net karštuoju metų laiku produktai laikomi ne šaldytuvuose, kebabai gaminami iš nekokybiškų produktų, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę.

Gauti 55 vartotojų skundai dėl kebabinių veiklos, parodė, kad vartotojai dažniausiai nepatenkinti patiekalų kokybe.

Paėmus ir laboratorijoje ištyrus 15 mėginių dėl patogeninių mikroorganizmų nei viename bakterinės taršos nenustatyta.

Nustačius pažeidimų, kebabinėse draudžiama gaminti maistą, kol nepašalinami trūkumai.

„Kryžminis maisto užterštumas – viena pagrindinių užteršimo mikroorganizmais priežastis. Tad labai svarbu, kad termiškai neapdoroti pusgaminiai nesiliestų su jau pagamintais patiekalais. Būtina naudoti skirtingus peilius bei lenteles pusgaminių bei patiekalų pjaustymui. Įrankius reikėtų nuplauti ne tik po naudojimo, bet ir prieš gaminant maistą. Greitai gendančius maisto produktus svarbu laikyti tinkamoje temperatūroje. Nuolat sekti maisto produktų tinkamumo vartoti terminus. Griežtai draudžiama naudoti produktus, kurių tinkamumo vartoti laikas jau yra pasibaigęs. Karštuoju metų laiku, kai apsinuodijimo maistu rizika didesnė nei rudenį ar žiemą, maisto gamintojai higienai ir patiekalų saugai, turėtų skirti dar didesnį dėmesį nei įprastai“, – pabrėžia A.Maminskienė.

Patys vartotojai taip pat turėtų atidžiai rinktis, kokį maisto produktą pirkti. Perkant kebabą, reikėtų kiek įmanoma atidžiau stebėti jo gamybos procesą, atkreipti dėmesį į pardavėjos darbą, patalpų higieną, maisto produktų laikymo sąlygas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min