Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 14d. 13:33

Dviem Vilniaus ir Klaipėdos teisėjoms iškeltos drausmės bylos

Teismas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Teismas

Penktadienį Nacionalinėje teismų administracijoje Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) rinkosi vertinti galimų teisėjų darbų trūkumų. Po skundų tyrimo ir svarstymo nuspręsta iškelti drausmės bylas Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjai Sonatai Bieliauskienei ir Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjai Rasai Augustei, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Teikimą TEDK pateikusi Vilniaus miesto apylinkės teismo vadovė Loreta Braždienė nurodė, kad teisėja S.Bieliauskienė nuolat netinkamai elgiasi su teisme nagrinėjamų bylų dalyviais, nesilaikydama profesinės etikos jiems moralizuoja.

Dėl nepagarbaus teisėjos elgesio su ja atsisako dirbti teismo posėdžių sekretorės, teisėjo padėjėjai. Nekorektiškas S.Bieliauskienės elgesys lemia nuolatinę su ja dirbančio personalo kaitą. Pasak teismo pirmininkės, teisėjai trūksta dalykiškumo ir santūrumo, ji prastai valdo emocijas kritinėse situacijose. Taip pat, atlikus teisėjos darbo patikrinimą, nustatyta, kad S.Bieliauskienė dažnai pažeidžia procesinius terminus, turi didelį neišnagrinėtų bylų skaičių.

Išnagrinėjusi pateiktą medžiagą TEDK įžvelgė, kad teisėjos elgesyje yra Teisėjų etikos kodekse įtvirtintų padorumo ir pareigingumo principų pažeidimo požymių. TEDK atkreipė dėmesį, kad teismo vadovė netinkamą teisėjos S.Bieliauskienės elgesį užfiksavo ne kartą.

„Teisme mėginta taikiai išspręsti situaciją – teisėjai buvo paskirtas atskiras kabinetas, pakeisti keturi padėjėjai, šešios posėdžių sekretorės, tačiau taikytos priemonės nepasiteisino. Teisėja iki šiol nepripažįsta savo netinkamo elgesio. TEDK vertino, kad nepagarbus teisėjos elgesys su teismo personalu, nuolat daromi procesiniai pažeidimai yra netoleruotini, todėl teisėjai S.Bieliauskienei buvo iškelta drausmės byla“, – konstatavo TEDK pirmininkas Aurelijus Gutauskas.

Kitą teikimą dėl galimai netinkamo Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjos Rasos Augustės elgesio komisijai pateikė Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Skunde nurodoma, kad teisėja R.Augustė nemoka valstybėje įstatymais nustatyto mokesčio – vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Klaipėdos mieste. Teisėja su šiuo kaltinimu nesutinka ir nuo 2011 metų Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos sprendimus skundžia teismams.

„Teisėjos vengimas mokėti mokesčius ir siekis išvengti mokesčių mokėjimo naudojantis priverstinio išieškojimo senatimi yra nesuderinamas su teisėjo priesaika ir Teisėjų etikos kodekso reikalavimais“, – teigiama teikime.

TEDK nustatė, kad teikime nurodytos aplinkybės dėl netinkamo teisėjos R.Augustės elgesio pasitvirtino. „Konfliktinėse situacijose teisėjas turėtų ieškoti kompromiso ir taikaus sprendimo būdo, o ne veltis į daug metų trunkančius teisinius ginčus dėl nedidelės pinigų sumos (iki 30 Eur). Taip pat teisėjas turėtų nepiktnaudžiauti teisminių institucijų laiku ir sąnaudomis“, – teigia TEDK pirmininkas A.Gutauskas.

TEDK nusprendė, kad R.Augustė nesilaikė Teisėjų etikos kodekso reikalavimų, todėl jai iškelta drausmės byla.

Teisėjoms iškeltos drausmės bylos perduodamos Teisėjų garbės teismui. Jis gali skirti vieną iš šių drausminių nuobaudų: pareikšti pastabą, papeikimą ar griežtą papeikimą.

Teisėjų garbės teismas savo sprendimu gali: pasiūlyti Respublikos Prezidentui ar Seimui atleisti teisėją iš pareigų ar pasiūlyti Respublikos Prezidentui kreiptis į Seimą dėl apkaltos teisėjui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min