Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 15d. 00:09

Dviems Alytaus tarybos nariams gresia mandatų netekimas

Algirdas Gataveckas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Gataveckas

Alytaus miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija nutarė kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl dviejų tarybos narių Algirdo Gatavecko ir Kęstučio Ptakausko, kurie tris kartus iš eilės nedalyvavo tarybos posėdžiuose. Griežčiausia bausmė už tokį prasižengimą – mandato netekimas.

Minėti tarybos nariai pateikė išreiškė norą darsyk pasikalbėti su Etikos komisija ir yra įsitikinę, kad jų nedalyvavimo tarybos posėdžiuose priežastys svarios. Į Vyriausios tarnybinės etikos komisijos akiratį pateko ir Alytaus Etikos komisijos pirmininkė.

Tarybos narys K.Ptakauskas įsižeidęs, kad už kreipimąsi į VRK pasisakė ir koalicijos partneriai.

Tarybos narys A.Gataveckas teigė, jog tarybos posėdžiuose nedalyvavo nes ruošė Dailės akademijos daktaro disertaciją. Jeigu laiku nebūtų atlikęs šių procedūrų, Dailės akademijai tarybos nariui būtų tekę grąžinti 4 metus mokėtą stipendiją – 15 tūkst eurų.

Į nemalonią situaciją pakliuvo ir pati Etikos komisijos pirmininkė Danutė Remeikienė.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), po anoniminio pranešimo vertins, ar Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė D.Remeikienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam atsiradus – nusišalinti.

Pranešime VTEK teigiama, jog tarybos narė balsavo savivaldybės tarybos posėdyje dėl sprendimo atnaujinti negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį su UAB „Alytaus skausmo užuovėja“, kuriai vadovauja jos sūnus. Taip pat nurodoma, kad ši bendrovė yra D.Remeikienės sugyventinio vadovaujamos UAB „Skausmo užuovėja“ dukterinė įmonė.

Pati D.Remeikienė kol kas nuo komentarų susilaiko.

dzukijainfo.lt
Temos: 1 Alytus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min