Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvikalbės lentelės Vilniaus rajone – neįveikiamos

Kai kurie Maišiagalos gyventojai lenkiškus gatvių pavadinimus tiesiog uždažė.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kai kurie Maišiagalos gyventojai lenkiškus gatvių pavadinimus tiesiog uždažė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismo sprendimas Vilniaus rajone nuimti lenteles su dvigubais – lietuviškais ir lenkiškais – gatvių pavadinimais vykdomas itin nenoriai. Artimiausiu metu šių veiksmų priežiūrą turėtų perimti antstoliai, tikimasi, kad jų skiriamos baudos Vilniaus rajono administracijos direktorei procesą bent šiek tiek paspartins.

Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius 15min.lt patvirtino, kad jau kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, kuris turi išduoti vykdomąjį raštą. „Šį raštą perduosiu antstoliui, kuris spręs, ar teismo sprendimas įvykdytas, ar ne. Jeigu paaiškės, kad nebuvo įvykdytas, pirmiausia siūloma atsakingam asmeniui geruoju sprendimą įvykdyti, jeigu ne – antstolis kreipiasi į Apylinkės teismą su prašymu tam asmeniui skirti administracinę nuobaudą. Nuobauda gali siekti iki 1000 Lt“, – teigė J.Jurkevičius.

Šalčininkuose jau baudžia

Nuobauda bus skiriama savivaldybės administracijos direktorei asmeniškai, kadangi būtent ji yra atsakinga už teismo sprendimų vykdymą. Šalčininkuose tokį pat teismo sprendimą jau prižiūri antstoliai, savivaldybės administracijos direktorius nubaustas 200 Lt bauda. Jeigu ir skyrus baudą teismo sprendimas nevykdomas, teismas baudą gali padidinti.

Anot J.Jurkevičiaus, negalima sakyti, kad niekas Vilniaus rajone nevyksta, esą ledai pajudėjo ir kai kurie gyventojai dvikalbes lenteles nuima. Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje griežtai atmeta Vilniaus rajono savivaldybės pasiteisinimus neva žmonės patys pasigamino ir pakabino lenteles – jos, J.Jurkevičiaus teigimu, yra standartiškos ir centralizuotai pagamintos.

Savivaldybės taryba priima sprendimą dėl gatvių suteikimo, o administracijos darbas yra lenteles pagaminti ir pakabinti ant namų sienų. Tai yra savivaldybės, o ne žmogaus nuosavybė“, – tvirtino J.Jurkevičius.

Spręs administracija

Vilniaus rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadeušas Buiko tikino, kad skyrius padarė viską, ką galėjo – įspėjo gyventojus ir dar pakartotinai patikrino, ar jie nuima lenteles. „Mes perspėjome visus, kai kuriose vietose pakartotinai apsilankėme, bet faktiškai žmonės labai nenoriai nuima tas lenteles. Kai kurie nuima, bet čia tik pavieniai atvejai“, – sakė T.Buiko.

Papildomų priemonių priversti gyventojus nuimti lenteles Viešosios tvarkos skyriaus vadovas teigė nesiimsiąs, kadangi neturi tokios teisės. Esą dėl tolesnių veiksmų spręsti teks savivaldybės administracijos vadovybei.

Teismo sprendimu, dvikalbės lentelės turi būti nuimtos Pikeliškėse, Maišiagaloje, Ažulaukėje, Nemenčinėje, Buivydžiuose, Mostiškėse ir Lavoriškėse.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min