TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvikalbių lentelių Vilniaus rajone turėtų nelikti

Šalčininkai
Youtube.com iliustr. / Dvikalbes lenteles ketina nuimti pati Vilniaus rajono savivaldybė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus rajono savivaldybė pagaliau nusprendė vykdyti teismo sprendimus ir nukabinti dvikalbius gatvių pavadinimus. Tačiau savivaldybės išplatintame pranešime spaudai vis dėlto primenama, kad kitose šalyse tokie dalykai nėra draudžiami.

Dvikalbiai gatvių pavadinimai Vilniaus ir kitose Rytų Lietuvos regiono rajonuose, kuriose daugumą sudaro lenkų tautybės žmonės, kelia aistras jau senokai. Iki šiol Vilniaus rajono savivaldybė nesiėmė priemonių tokius pavadinimus nuimti, nors teismas ir įpareigojo tai padaryti.

Š.m. liepos 8 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimi Vilniaus rajono savivaldybės administracija buvo įpareigota per 1 mėnesį, nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, pakeisti rajone esančias Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančias gatvių pavadinimų lenteles.

„Teisę į dvikalbius gatvių pavadinimus tautinėms mažumoms užtikrina Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija, kurioje įtvirtinta, kad šalys „visuomenei skirtus tradicinius vietovių, gatvių pavadinimus ir kitus topografinius įrašus stengiasi daryti taip pat ir mažumos kalba“, – pabrėžiama savivaldybės pranešime.

Taip pat savivaldybė nurodė, kad šiuo metu Kultūros ministerijos darbo grupė svarsto galimybę įteisinti dvikalbius užrašus. „Šios darbo grupės sudarymas rodo, kad Vyriausybė pripažįsta faktą, jog dvikalbystė yra skaudi ir opi problema, ir kad ją jau bandoma spręsti“, – teigiama pranešime.

Vilniaus rajono savivaldybės tvirtinimu, Lietuvos Respublika yra Europos Sąjungos valstybė narė, o kitose Europos šalyse tautinės mažumos nevaržomos naudojasi teise į dvikalbystę. „Nesuprantama, kodėl šia teise negali naudotis Lietuvoje nuo amžių gyvenančios tautinės mažumos. Nežiūrint į tai, kas išdėstyta, Vilniaus rajono savivaldybės administracija turi vykdyti teismo sprendimus, tad Viešosios tvarkos skyriui pavesta pradėti vykdyti šį teismo sprendimą dėl dvikalbių gatvių užrašų“, – rašoma pranešime spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min