Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 8d. 19:02

Dvimetės mamai nerimą kelia grupės auklėtoja: šaukia, tampo, sudavė vaikui šaukštu per rankas?

Lentvario vaikų darželyje „Šilas“ kontrolieriai tikrino maitinimo kokybę
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Dvimetės mamai nerimą kelia grupės auklėtoja: šaukia, tampo, sudavė vaikui šaukštu per rankas?

Sostinės lopšelio-darželio „Bitutė“ auklėtinės mama įtaria, kad viena grupės „Aitvariukai“ auklėtoja su vaikais elgiasi nepedagogiškai. Auklėtoja grupėje dirba vos daugiau nei mėnesį. Akylai mamai užkliuvo šiurkštokas auklėtojos bendravimas, tačiau jos skundai darželio direktorei iš pradžių liko neišgirsti. Vėliau auklėtoja buvo perkelta į kitą grupę, tačiau mamos įsitikinimu tai – ne išeitis, mat toks pedagogas, jos įsitikinimu, iš esmės neturėtų dirbti ugdymo įstaigoje. Direktorė atsidūsta, kad kartais auklėtojams sunkiau su tėvais nei su jų vaikais.

„Pastebėjau, kad vaiko elgesys pasikeitė. Pirmą tos auklėtojos darbo dieną su močiute nuėjome pasiimti dukros. Ji labai apsidžiaugė, pastvėrė kaladėlę parodyti močiutei ir lėkė iš grupės, tačiau auklėtoja užriaumojo: „Padėk, aš ką tik susitvarkiau!“ – nemalonų susidūrimą prisimena Laura Venskuvienė.

Mamai iškart užsižiebė raudona lemputė ir ji nusprendė auklėtoją atidžiau stebėti.

„Netrukus išsiaiškinau, kad vienam vaikui buvo suduota šaukštu per rankytes, keliamas balsas, vaikai tampomi. Tėvelių grupės paklausiau: kaip naujoji auklėtoja? Daugumai ji nepatiko: vaikai, kurie jau kalba, skundėsi, kad ji pikta, šaukia“, – pasakojo mama.

Išsiaiškinau, kad vienam vaikui buvo suduota šaukštu per rankytes, keliamas balsas, vaikai tampomi.

Su skundu ji kreipėsi į darželio direktorę, buvo sušauktas tėvų susirinkimas.

„Tėveliai, kurie buvo prieš auklėtoją, susirinkime nepasirodė. Žinote, kodėl? Nes jie jaučiasi pažeidžiami, nenori pakenkti santykiams tarp auklėtojos ir vaikų. O vyresnių vaikų tėvai nesiskundė“, – apgailestauja L.Venskuvienė.

Su direktore po to ji kalbėjo dar dukart. Dialogas lyg ir mezgėsi, tačiau sprendimų nebuvo: „Į mano nusiskundimus direktorė niekaip nereaguoja, nebenoriu daugiau kalbėti, nes niekas nesikeičia.“

L.Venskuvienė griebiasi viešumo ir viliasi, kad direktorė galbūt praregės.

„Noriu, kad būtų teisybė, kad direktorė atmerktų akis ir pamatytų, koks žmogus yra ta auklėtoja, kuri tėvams šypsosi ir apsimetinėja, kad viskas gerai. O aš pasakiau: „Nereikia, kad šypsotumėtės man į veidą – tik būkite gera vaikams“, – kalba susirūpinusi mama.

Ieškos sprendimų

Darželio „Bitutė“ direktorė Sigita Dailydienė apgailestauja, kad nepavyko išsklaidyti mamos nerimo.

Direktorė pažymi, kad grupės „Aitvariukai“ auklėtoja darželyje dirba jau 36 metus ir skundų dėl jos darbo metodų iki šiol nebūta.

Jei jos dukrelės ar pačios mamos biolaukai su auklėtoja nesutampa, galėsime ieškoti sprendimų.

„Mama išsakė savo poziciją, kad auklėtoja nesutaria su jos dukra. Sukviečiau tėvelius, kad išgirsčiau visų nuomonę, kas kam nepatinka. Su tėveliais pakalbėjome, ir pastebėjimų, kad kažkas ne taip, nebuvo. Rekomendavome labiau atkreipti dėmesį, tačiau skundų nesulaukiau“, – dėsto S.Dailydienė.

Jos manymu, grupėje vyksta adaptacija, auklėtoja joje dirba dar labai trumpai, todėl reikėtų duoti jai daugiau laiko ryšiui su vaikais užmegzti. Laiko susipažinti su auklėtoja reikia ir tėvams.

„Tėveliai pasakė: „Palaukime ir pažiūrėkime.“ Man atrodė, kad labai gražiai su mama pabendravome ir tvarkingai išsiskirstėme viską išsiaiškinusios. Tačiau jei jos dukrelės ar pačios mamos biolaukai su auklėtoja nesutampa, galėsime ieškoti sprendimų, galima vaiką perkelti į kitą grupę“, – svarstė S.Dailydienė.

Direktorei atskleidė duomenų šaltinį

Po pokalbio su žurnalistais L.Venskuvienė sulaukė direktorės skambučio. Darželio vadovė teiravosi, kodėl mama nesikalba su ja, o kreipiasi į žiniasklaidą?

„Paaiškinau, kad nebematau prasmės. Dėl pliaukštelėjimo per kombinezoną iš šeimos vaikus atėmė, o čia visi žino, kad vyksta smurtas, bet nieko nedaro. Ugdymo įstaigoje skriaudžiami svetimi vaikai, bet užmerkiamos akys“, – apgailestavo L.Venskuvienė.

Pokalbio su direktore metu ji nusprendė atversti visas kortas: faktus apie smurto atvejus L.Venskuvienė sužinojo iš kitos grupės auklėtojos. Direktorei moteris pateikė susirašinėjimų su auklėtoja turinį.

llgą laiką L.Venskuvienė žinutes slėpė, nenorėdama įvelti jaunos auklėtojos į darželio peripetijas, juolab, kad ji laukiasi.

Ugdymo įstaigoje skriaudžiami svetimi vaikai, bet užmerkiamos akys.

„Nenorėjau jos jaudinti ir, neduok Dieve, užtraukti direktorės pyktį, nors iš esmės tai skamba kaip absurdas. Nesaugiai jaučiasi žmogus, kuris stengiasi ginti vaikus... Labai atsiprašau, kad išdaviau“, – kalbėjo L.Venskuvienė.

Kita grupė – ne išeitis?

Paskutinis L.Venskuvienės ir direktorės pokalbis davė vaisių: auklėtoją nuspręsta perkelti į kitą grupę.

Tačiau toks sprendimas L.Venskuvienės netenkina.

„Aš juk ginu ne tik savo vaiką, bet ir kitus. Auklėtoją perkėlė į dar mažesnių vaikų, kurie net nieko pasakyti negalės, grupę. Kiek žinau, auklėtoja šlykštisi sauskelnėmis ir jų turiniu, nėra plovusi užpakaliuko. Vaikai kenčia su pilnu pampersu“, – pasakojo susirūpinusi mama.

Visą naktį neužmigau įsivaizduodama tą vaizdą.

Įvykiams įgavus pagreitį jai buvo papasakota, kad auklėtoja jos dukrai, žaidžiančiai su vandeniu, smarkiai sudavė per rankas.

„Visą naktį neužmigau įsivaizduodama tą vaizdą. Teisybę sakant, pokalbį apie tai įrašiau, kad turėčiau bent sau įrodymus, nors žinau, kad padariau tai neteisėtai, todėl su žiniasklaida nesidalinsiu“, – prisipažino L.Venskuvienė, įsitikinusi, kad tokiai auklėtojai ne vieta nei vienoje grupėje, nei viename darželyje.

Nieko bloga neišgirdo

15min dar kartą susisiekė su S.Dailydiene, kuri šiomis dienomis jaučiasi tarsi tarp kūjo ir priekalo.

Direktorės vertinimu, situacija nėra vienpusė.

„Kalbėjau su jaunąja grupės auklėtoja, tai ji net užtaria savo kolegę. Sako, kad reikia šitą žmogų pažinti. Pažymėjo, kad grupėje reikia ir drausmės. Blogų dalykų nepasakojo, nebent tai, kad galbūt porą kartų netinkamai kreipėsi į vaiką, gal kartais tonas nepatiko.

Kartais auklėtojoms sunkiau su tėvais nei su vaiku.

Tačiau auklėtoja, dar šį mėnesį išeisianti į dekretą, šioje grupėje ne tik dirba, bet ir veda savo vaiką. Sako, aš ir išmokau iš jos labai daug. Daug tėvų irgi stojo į auklėtojos pusę, sako, mums ji patinka, nes konkrečiai pasako, kas gerai, o kur pasitempti. Žinome, į ką atkreipti dėmesį“, – dėstė S.Dailydienė.

Jos teigimu, nepedagogišku elgesiu kaltinama auklėtoja perkelta į kitą grupę, siekiant sumažinti įtampą.

„Norisi ir auklėtoją apsaugoti, kad įsivyrautų taika. Nauja auklėtoja, kurią pasiuntėme į „Aitvariukų“ grupę, ir planavo joje dirbti. Tai buvo savaičių klausimas. Tai yra auklėtojas metodininkas, labai stiprus ugdymo procese“, – užtikrino direktorė.

Ji pažymėjo, kad sunerimusi mama net ramiame pokalbyje susijaudina. „Ji labai jautri. Kartais auklėtojoms sunkiau su tėvais nei su vaiku“, – neslėpė S.Dailydienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min