Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 10d. 06:44

Dviračių nuoma Vilniuje – nebent kitąmet

Elektriniai dviračiai turėtų išriedėti į Vilniaus gatves jau netrukus.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Elektriniai dviračiai Vilniuje jau nuomojami, tačiau paprastųjų nuomos punktai atsiras nebent kitąmet.

Jau po mėnesio turėtų paaiškėti, kas Vilniaus mieste įrengs automatinę dviračių nuomos sistemą. Konkursas baigėsi, vokai atplėšti, teliko savivaldybėje sudarytai komisijai įvertinti dalyvių pateiktus pasiūlymus. Dviračius nuomoti Vilniuje galimybę gaus ta bendrovė, kuri imsis ir reklaminių inžinerinių statinių įrengimo. Tiesa, šiemet nuomojamų dviračių tikrai nebus.

Birželio pabaigoje paskelbtas konkursas baigėsi, tačiau kol kas neskelbiama, kiek įmonių jame dalyvavo ir kokie buvo jų pasiūlymai. Vilniaus savivaldybė tik atskleidė, kad dalyvių būta, o nugalėtoją tikimasi paskelbti rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje.

„Konkursas buvo paskelbtas ir rugpjūčio 8 dieną buvo atplėšti vokai. Toliau bus vertinama dalyvių kvalifikacija. Pagrindiniai reikalavimai dalyviams ir laimėtojams – kad turėtų patirties tokios sistemos diegime, kad dirbtų pelningai ir įmonės apyvarta būtų ne mažesnė kaip 1 mln. Lt per metus“, – 15min.lt sakė Vilniaus savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento direktorius Vytautas Grinius.

Pavasarį, planuojant skelbti šį konkursą, svarstyta, kad Vilniui reikėtų apie 40 dviračių nuomos terminalų, kuriuose vilniečiams ir miesto svečiams būtų nuomojama apie 350 dviračių. Tačiau dabar jau kalbama apie kiek kuklesnį skaičių – anot V.Griniaus, dviračių nuomos punktų turėtų būti nuo 25 iki 36. Tiesa, šį sezoną nuomotais dviračiais pasivažinėti nepavyks. Vilniaus savivaldybė planuoja, kad nuomos punktai atsiras kitą pavasarį.

Savivaldybės paskelbtas konkursas apima ne tik automatinės dviračių nuomos sistemos sukūrimą. Laimėtojas turės teisę įrengti ir eksploatuoti reklaminius inžinerinius statinius – transporto laukimo paviljonus, kolonas, miesto informacines vitrinas, viešuosius automatinius tualetus, reklaminius skydus. Visa tai konkurso laimėtojas turės teisę įrengti ir eksploatuoti 15 metų, tik reklaminius skydus – 5 arba 10 metų.

Elektrinių dviračių nuomos punktus Vilnius turi jau šešis. „E.oranžinį“ elektrorolerį galima išsinuomoti Vilniaus turizmo informacijos centruose (Katedros ir Rotušės aikštėse bei Vilniaus g. 22), Kudirkos aikštėje ir Vilniaus savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3). Netrukus dar vienas punktas turėtų įsikurti Pilies gatvėje ties K.Sirvydo skveru esančiame paviljone.

Tarybos sprendimu, jame dirbusiems prekybininkams leista įvairiais suvenyrais prekiauti tik iki spalio 1 dienos.

Pirmoji elektrorolerio nuomos valanda kainuoja 10 Lt, dvi nuomos valandos kainuoja 30 Lt, 3 val. – 60 Lt, 4 val. – 90 Lt. Norint išsinuomoti elektrorolerį, reikia turėti asmens dokumentą, vairuotojo pažymėjimą bei kreditinę kortelę. Tiesa, didelio populiarumo šie elektroroleriai nesulaukė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min