TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dviratininkų idėjos sostinės valdžiai nė motais

Anot E.Kriščiūno, Vilniuje dviračių takus projektuoja ir projektus įgyvendina žmonės, kurie patys nevažinėja dviračiais.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Anot E.Kriščiūno, Vilniuje dviračių takus projektuoja ir projektus įgyvendina žmonės, kurie patys nevažinėja dviračiais.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Penktadienį Lietuvos dviratininkų bendrija (LDB) paprastiems vilniečiams ir valdžios atstovams ketina parodyti, kokia iš tiesų yra dviračių takų miesto centre situacija. Anot akcijos organizatorių, norint nuo Šv.Onos bažnyčios pagal visas Kelių eismo taisyklės (KET) dviračiu pasiekti Vilniaus savivaldybę, daugiau nei pusę kelio reikia eiti pėsčiomis, nes dviračių takų tiesiog nėra.

Pavasarį sostinės meras Vilius Navickas žadėjo, kad šiemet bus lūžio metai, kai keisis ir dviračių infrastruktūra, ir pėsčiųjų bei vairuotojų požiūris į dviratininkus. Praėjo keli mėnesiai, bet dviratininkai tvirtina nepastebėję jokių esminių pokyčių.

Situacija negerėja

„Situacija nepagerėjo. Mes manome, kad jeigu pinigų nėra, tai jų nėra. Bet jeigu numatoma bent šiek tiek pinigų skirti, tuomet reikėtų tiesti atskirus takus su normalia danga. O dabar dviračių takus projektuoja tie, kurie nevažinėja dviračiais, ir jie atsisako mūsų pagalbos“, – sakė LDB tarybos narys Eduardas Kriščiūnas.

Anot jo, dviratininkams susidaro įspūdis, tarsi miesto valdininkai jiems už kažką kerštauja, nes ne tik nebuvo daroma taip, kaip prašė dviratininkai, bet kai kur padaryta atvirkščiai. Pavyzdžiui,  dviračių takai įrengti ten, kur vaikšto pėstieji, nors tose vietose kur kas patogiau važiuoti gatve. „Tokiose vietose dviratininkai dažniausiai ir toliau važinėja gatvėmis, taip pažeidinėdami KET, nes kur yra dviračių takas, reikia naudotis būtent juo“, – sakė E.Kriščiūnas.

Skirta daugiau negu 100 tūkst. Lt

Vilniaus savivaldybės atstovai tikino, kad visi pavasarį duoti pažadai ištesėti. „Pagal parengtą planą tam tikras dviračių takų atkarpas remontavome, „nuleidome“ gatvių, šaligatvių bortelius, kad būtų galima važiuoti nesustojant. Bandėme minimaliomis sąnaudomis padaryti kaip įmanoma daugiau. Žinoma, dviratininkai skundžiasi, kad takai siauri, pažymėti ant šaligatvių, tačiau naujai tiesti dviračių takus reikia kur kas daugiau lėšų“, – sakė Vilniaus m. savivaldybės Komunalinio ūkio departamento Infrastruktūros skyriaus vedėjas Valdas Juodis.

Anot Komunalinio ūkio departamento direktoriaus Virginijaus Paužos, kol kas nepavyko nutiesti dviračių tako atkarpos prie Neries nuo Baltojo iki Geležinio Vilko tilto A.Goštauto gatvėje, nes užsitęsė derinimas su Nacionaline žemės tarnyba. „Visa kita pagal numatytą programą yra padaryta. Bet dviratininkai norėtų, kad automobilių mieste iš viso nebūtų“, – sakė V.Pauža, prisipažinęs, kad pats važinėja automobiliu, nes kitaip visur nesuspėtų.

Savivaldybės atstovai tvirtina, kad vien infrastruktūros darbams šią vasarą išleista apie 70 tūkst. Lt, dar 50 tūkst. bus skirta dviračių tako atkarpai prie A.Goštauto gatvės.

Tuo tarpu LDB nariai pripažįsta prie pokyčių patys galintys prisidėti tik idėjomis, kadangi jų bendrija per maža rengti ir įgyvendinti didelius projektus. „Vilniuje yra apie 300–400 tūkst. dviračių, daugiau negu automobilių, tad dėmesys jiems tikrai per mažas“, – sakė E.Kriščiūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min