Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 08 03

Dvišaliams santykiams reikia pozityvios darbotvarkės, o ne istorinių pretenzijų

Rusijos ambasadorius Vilniuje Vladimiras Čchikvadzė tvirtina jog, Vilniui ir Maskvai norint rasti bendrą kalbą reikia abipusių pastangų sprendžiant realias problemas.
Vladimiras Čchikvadzė
Vladimiras Čchikvadzė / Redo Vilimo/BFL nuotr.

V.Čchikvadzė tai pareiškė BNS išsakydamas savo nuomonę apie istorinių klausimų įtaką dvišalei Lietuvos ir Rusijos darbotvarkei.

„Esant prieštaravimams dėl praeities vertinimo, mes galime surasti bendrų taškų, jei, aišku, nekišime vienas kitam įvairių „istorinių“ pretenzijų, o dėmesį telksime į pozityvios darbotvarkės formavimą, bendras pastangas sprendžiant realias problemas, su kuriomis susiduria mūsų šalys“, – aiškino Rusijos ambasadorius.

Kalbant apie stalinizmo įvertinimą, V.Čchikvadzės teigimu, nerimą kelia ne šio režimo kritika.

V.Čchikvadzės teigimu, Lietuvos ir Rusijos santykiai aklavietėje didžiąją dalimi yra dėl okupacijos žalos atlyginimo įstatymo, Lietuvai norint pataisyti santykius reikėtų liautis kaltinti Rusiją.„O ryžtingi tam tikrų jėgų, taip pat ir Lietuvoje, bandymai perrašyti ir politizuoti mūsų bendrą istoriją, kurie iš esmės kontrproduktyvūs ir tik nuodija dvišalių santykių atmosferą. Juk gerai žinoma, kad stalinistinės valdžios veiksmai ne kartą buvo įvertinti ir Sovietų Sąjungoje, ir Rusijoje“, – kalbėjo ambasadorius.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas nuolat deklaruoja siekį „šildyti santykius“ su Rusija nepamirštant vertybinių nuostatų. Jis yra minėjęs, jog reikia įžvelgti skirtumą tarp rusų kovos Antrajame pasauliniame kare ir stalinizmo nusikaltimų bei pabrėžęs, kad Lietuvoje neabejojama rusų tautos vaidmeniu didžiausiame XX amžiaus kare.

Praėjusią savaitę Vilniuje įvykusioje diskusijoje apie Lietuvos ir Rusijos santykius portalo regnum.ru redaktoriaus pavaduotojas, buvęs Kremliaus atstovas Igoris Pavlovskis išsakė nuomonę , jog Vilnius neturi aiškių strateginių tikslų santykiuose su Rusija, o pasitenkina tik isteriškais pareiškimais.

Jo teigimu, Lietuvos ir Rusijos santykiai aklavietėje didžiąją dalimi yra dėl okupacijos žalos atlyginimo įstatymo, Lietuvai norint pataisyti santykius reikėtų liautis kaltinti Rusiją.

Tuo tarpu Rytų studijų centro vadovo Lauryno Kasčiūno nuomone, neįmanoma lengvai pasiekti pusiausvyros Lietuvos ir Rusijos santykiuose ir tam būtinos abipusės pastangos. Politologo teigimu, Rusija norėdama, kad Lietuva liautųsi ją kaltinusi, pati pamiršta tą daryti.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius pažymėjo, jog pagrindinė Vilniaus ir Maskvos nesusikalbėjimo ir nesikalbėjimo problema yra pasitikėjimo trūkumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius