Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvylika dienų pakeliui į Nepriklausomybę prasidėjo su Valdu Adamkumi

Audrius Siaurusevičius, Valdas Adamkus ir Aleksandras Abišala
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Šimtmečio diskusija su V.Adamkumi
Šaltinis: 15min
0
A A

2018 m. vasario 16-ąją Lietuva minės šimto metų jubiliejų, kai, išsivadavusi iš agresoriaus pančių, pirmą kartą atkūrė Lietuvos valstybės nepriklausomybę ir įkvėpė laisvės. Tvirta to meto politinė valia, istorijos ir pilietiškumo dvasia tautai įkvėpė tikėjimo ir pasitikėjimo savimi.

„Sveikinu, jus, sulaužiusius egzistuojančius trafaretus. Jūs rodote pavyzdį, kad svarbių datų minėjimas neturėtų būti vienadienis vėliavų pakėlimas ir iškilmingi Seimo posėdžiai“, – šimtmečio renginių pirmoje diskusijoje sakė Prezidentas Valdas Adamkus.

Neformalus Lietuvos jaunųjų signatarų klubas (NLJSK) pradėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio 12 renginių ciklą, kuris tęsis visus metus. Pradedant nuo 2017 metų kovo, NLJSK kiekvieno mėnesio 16-ą dieną iki pat 2018 Vasario 16-osios, planuoja kviesti į renginius, apžvelgsiančius ir pristatysiančius pasiekimus ir laimėjimus vienoje iš Lietuvai svarbių meno, kultūros, istorijos, politikos, sporto, kulinarijos, kino ir kitų sričių.

Įžanginis renginys įvyko kartu su prezidentu Valdu Adamkumi, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataru Aleksandru Abišala ir nacionalinio transliuotojo generaliniu direktoriumi Audriumi Siaurusevičiumi. Diskusiją moderavo Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.

„Ne viskas per šimtą metų sekėsi, ne visur patys buvome teisūs, bet prieškarinės Lietuvos paklotas laisvės pamatas, tapo tvirtu pagrindu 1990 m. Kovo 11-ąjai ir mūsų laisvei šiandien. Ar iki galo suvokiame mūsų 100 metų valstybingumo prasmę? Klausimas aktualus ir vertas plačios visuomenės diskusijos, kurios, deja, kartais pasigendame. Kaip ir pasigendame gebėjimo mūsų laisvę minėti ir švęsti drauge. O minėti tokias valstybei reikšmingas sukaktis pasiseka toli gražu ne visų kartų atstovams“, – sako vienas iš šimtmečio renginių minėjimo iniciatyvos autorių Gintautas Dulskas.

Renginiuose ir diskusijose, rengiamose skirtingose vietose, dalyvaus tos srities profesionalai ir žinovai, gebantys įdomiai ir šiuolaikiškai apžvelgti ir įvertinti svarbiausius per šimtmetį mūsų valstybės pasiektus laimėjimus.

„Savo kuklia iniciatyva norime paskatinti idėjomis ir darbais prie valstybės šimtmečio šventimo prisidėti visus, kuriems ši sukaktis yra svarbi, o tuos, kuriems mažiau svarbi, įkvėpti. Nesvarbu ar esame sostinėje ar tolimiausiame vienkiemyje. Juk tai visų mūsų – piliečių – šventė. Vakarų valstybėse įprasta svarbias valstybines šventes švęsti visus metus, apžvelgiant ir paminint svarbiausius pasiekimus“, – sakė vienas iniciatyvos bendraautorių Saulius Galdikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min