Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvylika socialdemokratų skyrių apsisprendė dėl koalicijos su „valstiečiais“

LSDP suvažiavimo akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / LSDP suvažiavimo akimirka
Šaltinis: 15min
2
A A

Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) nuomonę apie išėjimą iš koalicijos arba bendrą darbą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pareiškė 12 partijos skyrių, dauguma jų iš koalicijos nori trauktis, teigiama žiniasklaidai išplatintame pranešime.

9 iš 60 skyrių pasisakė už tai, kad socialdemokratai trauktųsi iš koalicijos su LVŽS (Alytaus miesto, Palangos, Telšių, Šilalės, Marijampolės, Varėnos, Utenos, Vilniaus rajono ir Plungės skyriai), 1 skyrius norėjo koalicijoje likti (Jonavos rajono), 2 skyriai pasiūlė persiderėti koalicijos sutartį (Akmenės ir Širvintų).

Skyrių nuomonės dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga paprašė partijos prezidiumas, kurį sušaukė partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Skyrių paprašyta savo vertinimą pateikti iki rugsėjo 20 d.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas

Prezidiumas taip pat kreipėsi į partijos tarybą, kad ši įvertintų koalicinės sutarties rezultatus ir atsižvelgdama į skyrių nuomonę nuspręstų – ar koalicija su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi perspektyvą.

Lietuvos socialdemokratų partijoje svarstymai apie koalicijos prasmę su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga prasidėjo po to, kai valstiečiai žalieji pasirašė susitarimą su opozicine Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais dėl pastarosios politinės jėgos paramos Miškų įstatymo pataisoms mainais į pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centriniam šildymui.

Socialdemokratai pritarė Vyriausybės siūlomai miškų valdymo reformai su išimtimis ir prašė koalicijos partnerių atsižvelgti į šalutinius jos valdymo padarinius regionams. Tačiau koalicijos partneriams sudarius paramos susitarimą su opozicine partija derybos šiuo klausimu koalicijos viduje neteko prasmės, teigiama LSDP pranešime spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min