Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2010 01 06

Dygliuotų padangų likimas nuspręstas, bet ginčai dar tęsiasi

Nuo 2011 metų balandžio mėn. turėjo būti uždrausta naudoti dygliuotas padangas. Nes jos gadina kelio dangą ir kenkia gamtai. Tačiau jau dabar Susiekimo ministerija tokį sprendimą atšaukė.
Padangų keitimo darbai.
Padangų keitimo darbai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 1 Likimas

Ministerijos atstovai tegia, kad tokiu sprendimu prisidės prie eismo saugumo, pranešė LTV „Panorama“.

„Daugelį dienų būna ledas. Ir tuomet, kad ir kokia gera būtų žieminė padanga, ji neturi tų savybių, kurias gali turėti dygliuota padanga. Dygliuota ne tik leidžia automobiliui greičiau sustoti, tačiau su ja pervažiavus per ledą, mokslininkų teigimu, jis yra pašiaušiamas. Tad kitiems automobiliams, kurie važiuoja padangomis be dygliuotų padangų, sustoti tokiu atveju būna žymiai efektyviau“, – sako VGTU daktaras Vigilijus Sadauskas.

Kelininkai teigia, kad važiuoti dygliuotomis padangomis saugiau tik nevalomais rajoniniais keliais. O nuvalytais krašto ar magistraliniais keliais – atvirkščiai. Tokiu atveju dygliuota padanga netenka prasmės.

„Eismo saugumo politikos prasme, dygliai mažina sukibimą su asfaltu, todėl jūsų kelionė gali būti ir ne tokia saugi, (kaip norėtųsi). Tuo labiau, kad krašto keliai turi labai gerą žymėjimą, netgi yra įmontuotos „katės akys“, kurios nuo dyglių ant padangų yra pažeidžiamos ir atspindys sumažėja,– sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Virgaudas Puodžiukas.

Susisiekimo ministerija sako, kad tos šalys, kurios draudžia dygliuotas padangas (Lenkija, Vokietija) priverstos berti daug druskos. O ji kenkia ir gamtai, ir automobiliams. Tačiau pripažįsta, kad dygliai kelius gadina.

„Mokslininkai yra paskaičiavę, kad iki kelių miligramų kelio gali nugraužti padanga. Tačiau kai įvertinama visa žala aplinkai – ar druska, ar dygliai gadinatys padangas, ar žmogaus gyvybė – vis dėlto apie 80 proc. privalumų turi dygliuota padanga“, – sako V.Sadauskas.

Ekspertų teigimu ateityje kaip kompromisą vyriausybė gali įvesti apribojimus: kiek ir kokio svorio dyglių turi būti padangoje, kad ji mažiau gadintų kelius. 

Ministerijos puslapį rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius