Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2013 03 01

Džiovintose figose iš Turkijos rasta negyvų vabzdžių ir jų lervų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti džiovintomis figomis, sufasuotomis po 250g (partijos numeris 130206, tinkamumo vartoti terminas iki 2013-08-31), kurias iš Turkijos į Lietuvą importavo UAB „Tiekėjų gildija“.
Figos
Figos / 123rf nuotr.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi 2 vartotojo skundus dėl džiovintų figų pakuotėse pastebėtų vabzdžių, nedelsiant paėmė mėginius ištirti laboratorijoje. Atlikus laboratorinius tyrimus, džiovintose figose buvo rasta negyvų vabzdžių ir jų lervų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atlikusi išsamų tyrimą, nustatė, kad šios partijos džiovintų figų Lietuvoje buvo išplatinta 3t ir Rusijoje – 1t.

Informacija apie nesaugias džiovintas figas perduota Europos Komisijai Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Pagal Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemos RASFF duomenis, džiovintos figos dažniausiai būna pripažįstamos nesaugiomis dėl kancerogeninių medžiagų grupei priskiriamų aflatoksinų. Kenkėjai ar jų lervos džiovintose figose nustatomi retai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad įsigiję šių produktų, vartotojai gali juos grąžinti prekybininkams ir atsiimti sumokėtus pinigus.

Pastebėję ar įsigiję nesaugių, nekokybiškų maisto produktų, vartotojai gali kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančia nemokama telefono linija (8 800) 40 403 arba užpildyti elektroninę skundo formą – anketą interneto tinklapyje www.vmvt.lt .

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius