Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2014 08 18

Dzūkijos dangų raižė lėktuvai

Šventinį savaitgalį Dzūkijos sostinės aerodrome į dangų vienas po kilo lėktuvai, parasparniai ir sraigtasparniai, skriejo parašiutai. Į Alytų po dešimties metų pertraukos sugrįžo aviacijos šventė „Alytus ore“, kuri buvo skirta Normandijos - Nemuno“ eskadrilės 70-mečiui, Alytaus aerodromo 75-mečiui ir Alytaus aeroklubo 50-mečiui paminėti.
Aviacijos šventė
Aviacijos šventė

Šventiniame renginyje dalyvavo ir prancūzų eskadrilės „Normandija-Nemunas“ atminimą pagerbti atvyko nemažai garbingų svečių: Prancūzijos ambasadorės reikalų patikėtinis Denis Pelbois, gynybos atašė, pulkininkas, Alainas Moulia'as ir šios ambasados stažuotojas Aleksanderis Junieras, Seimo nariai Julius Sabatauskas ir Raimundas Markauskas, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai,  Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas, Lietuvos akrobatinio skardymo federacijos prezidentas, Seimo narys Vytautas Galvonas,  kiti svečiai.

Šventinis renginys prasidėjo šv. Mišiomis, už anapilin išėjusios aviatorius šv. Liudviko bažnyčioje.

Šventinis renginys prasidėjo šv. Mišiomis, už anapilin išėjusios aviatorius šv. Liudviko bažnyčioje. Po mišių  Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas, svečiai iš Prancūzijos ambasados ir  Lietuvos aeroklubo atstovai padėjo gėles prie  paminklinio akmens, skirto legendinei prancūzų eskadrilei „Normandija-Nemunas“ atminti.

Vėliau Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas ir Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas atidarė Normandijos-Nemuno gatvę. „Tebūnie nauja gatvė tuo keliu, kuris visuomet ves link dialogo ir bendradarbiavimo tarp tautų ir valstybių, tarp kaimynų ir politinių partijų. Tegu veda ji į vieną tikslą – sutarimą kurti ir dirbti vardan Tėvynės ir tautos“– atidengiant Normandijos-Nemuno gatvės lentelę, sakė Alytaus miesto savivaldybės meras J.Krasnickas.

Šventės atidarymas
Šventės atidarymas

Šventės atidarymo metu alytiškius ir miesto svečius sveikino Alytaus miesto savivaldybės meras J. Krasnickas. Miesto vadovas į dangų paleido taikos simbolį – baltą balandį ir linkėjo, kad lakūnams niekuomet nereikėtų sėsti prie karinių lėktuvų šturvalo, o pasaulyje gyvuotų taika.

Aviacijos šventę „Alytus ore“ tęsė simbolinis parašiutininkų šuolis su Prancūzijos ir Lietuvos vėliavomis.

Susirinkusiuosius taip pat sveikino Seimo nariai J.Sabatauskas ir R.Markauskas, o svečiai iš Prancūzijos ambasados varžybų Normandijos–Nemuno taurei laimėti nugalėtojams įteikė apdovanojimus.

Aviacijos šventę „Alytus ore“ tęsė simbolinis parašiutininkų šuolis su Prancūzijos ir Lietuvos vėliavomis, aviamodeliuotojų programa, kariškių straigtasparnio pasirodymas, savos gamybos orlaivių paradas,  akrobatinis trijų lėktuvų pasirodymas. Prie vieno iš šių trijų lėktuvų šturvalo sėdo ir Europos Parlamento narys Rolandas Paksas.

Šventės scenoje pasirodė maestro Stasys Povilaitis, grupės „Donna“ ir „ŽAS“„First Rage“ (Prancūzija).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius