Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

E.Aleksandravičiaus dovana keikiamai šviesuomenei

Istorijos menė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Knygų pristatymai vyks naujoje erdvėje - pavasarį atidarytoje VDU istorijos menėje
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Praėjusiais mokslo metais Vytauto Didžiojo universitete pristatyta nauja erdvė – VDU istorijos menė. Antradienį joje vyksiantis prof. Egidijaus Aleksandravičiaus knygos „Išblukęs žodynas“ pristatymas pradeda šioje erdvėje numatytų leidinių sutiktuvių ciklą.

Pirmajame tęstinio projekto renginyje bus pristatoma naujoji istoriko, publicisto, kultūros tyrinėtojo ir VDU profesoriaus knyga, kurią sudaro beveik 170 straipsnių, paskelbtų įvairiuose interneto tinklalapiuose, žurnale bei mėnraštyje. Šį rinkinį, kaip teigia pats knygos autorius, būtų galima pavadinti intelektine kronika.

„Sakau taip, nes man labai retai rūpėjo pavieniai – kad ir skandalingiausi – įvykiai. Visada domėjausi stambesnio mastelio kultūros, visuomenės ir politikos žemėlapiais. Ne konkretūs nutikimai, bet sisteminiai požymiai buvo svarbiausias tikslas. Tai atsispindi mano tekstuose“, – pristatydamas savo knygą teigė prof. E.Aleksandravičius.

Filosofo, vertėjo ir eseisto prof. Arvydo Šliogerio nuomone, „Išblukęs žodynas“ yra reta mūsiškio nuolat keikiamo „inteligento“ dovana Lietuvos šviesuomenei. „Tokius tekstus gali parašyti tik aistringo intelekto žmogus, vedamas ne inertiško smalsulio, sensacijų godulio, „objektyvumo“ manijos, o visai priešingai – skausmo, vilties, liūdesio, džiaugsmo, išdidumo, ištikimybės, jautrumo gėriui ir blogiui, grožiui ir bjaurasčiai, niekšybei ir taurumui“, – teigė prof. A.Šliogeris.

Knygos pristatyme, kuris prasidės 17 val., dalyvaus pats autorius, taip pat kolegos – prof. A.Šliogeris, istorikas Antanas Kulakauskas, taip pat leidyklos „Versus aureus“ direktorius, istorikas Arturas Mickevičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min