Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

E.Masiulis mato požymių, dėl kurių gali būti sustabdyta „Star 1“ licencija (atnaujinta 11:55 val.)

Eligijus Masiulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pigių skrydžių bendrovė „Star1 Airlines“ galimai pažeidė licencijavimo reglamentus, teigia susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Jis tikino, kad šių pažeidimų požymių įžvelgęs bendrovės praėjusios savaitės veikloje.

„Norint sustabdyti ar nutraukti licenciją turi būti pateikta neginčijamų įrodymų ir argumentų, kad buvo pažeisti reglamentai. Matau požymių (šių reglamentų pažeidimų – 15min.lt) vien iš praėjusios savaitės bendrovės veiklos. Bet be Licencijavimo komisijos rekomendacijos tokios sprendimo priimti negaliu“, – žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį sakė ministras.

Jis nesiryžo numatyti, kokį sprendimą dėl bendrovės „Star1“ likimo priims pirmadienį posėdžiausianti Licencijavimo komisija. „Nesu jos narys, ten dalyvauja specialistai ir aš norėsiu išgirsti šios komisijos siūlymus, ką tai pakeistų. Gali būti sprendimas, kad tas stabdymas yra iki tam tikro laikotarpio, kol bendrovė gaus finansinių injekcijų ir vėl galės pradėti skraidyti. Šiandien reisai atidėti iki spalio 2 dienos ir bendrovė veiklos faktiškai nevykdo. Bet tai jau teisiniai dalykai“, – pabrėžė E.Masiulis.

Kaip jau skelbta, praėjusią savaitę bendrovė „Star1 Airlines“ pranešė stabdanti savo skrydžius savaitei ir ketinanti juos atnaujinti po spalio 2 dienos. Aviakompanijos atstovai pranešė, kad su išperkamosios nuomos bendrove sutarta dėl sąlygų, kurias išpildžius būtų galima susigrąžinti lėktuvą.

E.Masiulis taip pat pabrėžė, kad rugpjūčio mėnesį jo vadovaujama ministerija įteikė raštą Europos Komisijai, kuriame siūloma numatyti reguliariųjų maršrutų bilietų draudimą. „Prašėme išnagrinėti Lietuvos pasiūlymus, kaip turėtų būti labiau apsaugotos reguliariaisiais reisais skraidančių keleivių teisės. Turizmo agentūroms reikalavimai draustis egzistuoja ir tai tokiais netikėtais atvejais gelbsti. Tuo tarpu reguliariesiems reisams tokio reikalavimo nėra ir Lietuva savarankiškai negali tokio reikalavimo įvesti. Mus, pavyzdžiui, iš karto apskųstų „Lufhansa“ ar kitos oro linijos, nes tai, be abejo, didina šių bendrovių sąnaudas. Galutinis rezultatas – brangtų bilietai keleiviams“, – sakė E.Masiulis.

Vienintelis bendrovės lėktuvas Dublino oro uoste sulaikytas nuo praėjusios savaitės trečiadienio nakties. Penktadienį išplatintame pranešime spaudai teigta, kad visi skrydžiai, suplanuoti rugsėjo 25 –spalio 1 dienomis, yra atšaukiami. Lėktuvo bilietus į atšauktus reisus įsigijusiems keleiviams dėl pinigų grąžinimo rekomenduota kreiptis į „Star1 Airlines“ elektroniniu paštu claims@star1.aero.

Dėl atšauktų skrydžių Žironoje penktadienio naktį liko 120 keleivių. Prasta įmonės finansinė situacija paaiškėjo trečiadienio naktį, kai iš Dublino oro uosto dėl nesumokėtų įmokų išperkamosios nuomos bendrovei buvo sulaikytas vienintelis „Star1 Airlines“ lėktuvas. Tada oro uoste be žinių blaškėsi 97 žmonės. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min