Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 5d. 14:43

E.Masiulis: prie koalicijos galėtų prisijungti „darbiečiai“ arba „krikščionys“

Eligijus Masiulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis

Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis tvirtina esąs įsitikinęs, kad valdančioji koalicija ir dabartinėmis pajėgomis atlaikys jam surengtą interpeliaciją. Tačiau susisiekimo ministras mano, jog reikia plėsti valdančiųjų gretas ir daugiausiai galimybių mato bendradarbiauti su „darbiečiais“ ar „krikščionimis“.

Daugiau nei 40 politikų yra pasirašę interpeliacijos tekstą ministrui. Pastarasis šiuo metu ruošia atsakymus ir kitą savaitę turėtų pateikti juos Seimui. Vėliau atsakymus vertins speciali komisija. Jei jai jie pasirodys nepatenkinami, dėl ministro galimybių dirbti toliau balsuos Seimas. Jis turės trauktis iš Vyriausybės, jei už tai balsuos bent 71 parlamentarų. 

Valdančioji koalicija šiuo metu kaip tik teturi 70 vietų Seime, tiesa, jai paramą per nepagrįstas interpeliacijas yra pažadėję Valstiečiai liaudininkai, turintys 3 atstovus parlamente, taip pat valdančiuosius dažnai remia Mišrios Seimo narių grupės narys Valdemaras Valkiūnas.

E.Masiulis trečiadienį naujienų portalo www.15min.lt interneto konferencijoje sakė, jog neskaičiuoja galimų paramos rėmėjų balsų, bet tvirtino esąs užtikrintas, jog interpeliacija nepavyks.

„Manau, ji nepavyks dėl kito dalyko – net esantys opozicijoje Seimo nariai išgirs mūsų atsakymus ir aš manau, kad dalį žmonių tie atsakymai įtikins. Matematiniais skaičiavimais neužsiimame. Manau, jei koalicija sutars nedalyvauti balsavime, tai pasiekti vien opozicijai nėra realu“,  – kalbėjo ministras.

Politikas taip pat neatsakė, ar jo partija trauktųsi iš koalicijos, jeigu po interpeliacijos netektų pareigų Vyriausybėje: „Mes partijoje šio klausimo nesvarstėme, nes esu įsitikinęs, kad interpeliacija nepavyks. Jei tai įvyktų, būtų kviečiama partijos valdyba ir tai būtų sprendžiama“.

Liberalų sąjūdžio lyderis taip pat kalbėjo, jog šiandieninis parlamentas be aiškios daugumos „yra paralyžiuotas ir negali priimti kokių nors svarbesnių sprendimų – tai parodė pastarųjų mėnesių praktika.“ Todėl reikia svarstyti įvairias ateities alternatyvas.

Matematiniais skaičiavimais neužsiimame. Manau, jei koalicija sutars nedalyvauti balsavime, tai pasiekti vien opozicijai nėra realu.„Pirma, kuri yra realiausia, tai šalia koalicijos kad atsirastų vienas ar keli pilnaverčiai partneriai, kurie išplečia koaliciją. Aišku, natūraliai reikėtų tartis dėl atstovavimo Vyriausybėje ar panašiai. Antras variantas – iš opozicijos susiformuoja valdančioji dauguma. O jei nei vienas, nei kitas neįgyvendinamas – lieka pasakyti, kad parlamentas ir jame esančios politinės jėgos negali toliau atsakingai veikti ir skelbti pirmalaikius rinkimus. Tačiau šiandien sakyčiau, kad anksti apie tai kalbėti ir skeptiškai tai vertinčiau. Nemanau, kad po rinkimų vaizdas radikaliai pasikeistų į gerąją pusę“, – sakė E.Masiulis.

Kalbėdamas apie tai, kas galėtų papildyti dabartinę valdančiąją koaliciją, ministras minėjo Krikščionių ir Darbo partijų frakcijas.

„Vertindami tai, kas yra šiai dienai opozicijoje, manome, kad Krikščionių ir Darbo frakcijos labiau demonstruoja pozityvumą, turi didesnio noro prisiimti atsakomybę už krašto reikalus ir galėtų prisiimti atsakomybę“, – minėjo liberalsąjūdietis.

Valdančiajai koalicijai priklausančios Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas neseniai užsiminę, esą prezidentė Dalia Grybauskaitė neoficialiai siūlo valdantiesiems kviestis į koaliciją „Tvarką ir teisingumą“. Tačiau niekas, išskyrus šį politiką, šio fakto nepatvirtino.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min