Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 05, 12:42

E.Žiobienė: įstatymine prasme žingsniai vaiko teisių srityje padaryti dideli

Įstatymine prasme žingsniai vaiko teisių apsaugos sistemoje padaryti dideli, tačiau iššūkių vis dar lieka tų įstatymų įgyvendinime ir dalis jų susiję su finansiniais ištekliais, sako į vaiko teisių apsaugos kontrolieres trečiai kadencijai teikiama Edita Žiobienė.
Edita Žiobienė
Edita Žiobienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Postūmis yra didžiulis ir vertinant pačių vaikų situaciją Lietuvoje, įvykus tam tikroms reformoms vaiko teisių apsaugoje, postūmis yra toks, kad pagaliau mes vertiname visus vaikus ir visų vaikų poreikius, jiems reikalingas paslaugas“, – antradienį prisistatydama Seime sakė E.Žiobienė.

„Įstatymine prasme žingsniai padaryti dideli, bet vis iš esmės įgyvendinime taip pat iškyla daug kausimų, su ištekliais taip pat“, – teigė vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Seimas prieš porą metų centralizavo vaiko teisių apsaugos sistemą, visoje šalyje suvienodindamas taisykles, kaip reaguoti į galimus vaiko teisių pažeidimus. Anksčiau po vaiko mirtimi pasibaigusio smurto šeimoje atvejo 2017 metais Seimas uždraudė vaikams taikyti fizines bausmes.

Kontrolierė taip pat pažymėjo vaiką pirmiausia vertinanti „kaip žmogų, turintį visas žmogaus teises ir tuo pačiu reikalingą didelė apsaugos dėl savo amžiaus ir nebrandumo“.

„Mes žiūrime į vaikus ne tik kaip į socialinę grupę, bet kaip į žmogų, turinti savo teises, reikalingas užtikrinti ir apginti“, – pažymėjo kontrolierė.

Kandidatę pristačiusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad „E.Žiobienė yra tinkama ir labai patyrusi kandidatė eiti vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigas“.

„Profesorė E.Žiobienė yra patyrusi teisininkė, vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigas einanti nuo 2010 metų. Ji turi ne tik praktinio, bet ir akademinio darbo patirties, daugiau nei 20 metų dėstė įvairiuose Lietuvos universitetuose, yra parengusi daugiau negu 30 mokslinių publikacijų“, – sakė kandidatūrą pristačiusi parlamento vadovė.

Dar pernai rugsėjį tuometinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis registravo Seimo nutarimo projektą dėl E.Žiobienės skyrimo vaiko teisių apsaugos kontroliere dar vienai kadencijai, tačiau šis klausimas parlamentui pateiktas nebuvo.

E.Žiobienė vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigas eina nuo 2010 metų kovo mėnesio ir tai būtų trečia jos kadencija.

Ji yra įgijusi sociologijos bakalauro, teisės bakalauro ir magistro, socialinių mokslų (teisės) krypties daktaro kvalifikacinius laipsnius.

E.Žiobienė yra dirbusi Lietuvos žmogaus teisių centro direktore, Mykolo Romerio universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Kauno technologijos universitete, Kauno apskrities viršininko administracijoje.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierius vykdo vaiko teisių ir jo teisėtų interesų užtikrinimo ir apsaugos priežiūrą ir kontrolę, tiria vaiko teisių ir teisėtų interesų pažeidimo atvejus bei siekia gerinti vaikų padėtį Lietuvoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min