Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 07, 11:37

E.Žiobienė paskirta vaiko teisių apsaugos kontroliere trečiai kadencijai

Seimas paskyrė Editą Žiobienę vaiko teisių apsaugos kontroliere trečiai kadencijai. Ketvirtadienį per slaptą balsavimą už jos kandidatūrą buvo 70 Seimo narių, 29 prieš ir 12 susilaikė.
Edita Žiobienė
Edita Žiobienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, E.Žiobienė yra patyrusi teisininkė, kontrolierės pareigas ji eina jau dvi kadencijas ir išmano šios srities problematiką.

E.Žiobienė kaip aktualiausias vaiko teisių apsaugos sistemos problemas nurodė vaikų psichiatrines psichologines ekspertizes baudžiamosiose bylose, psichologų paslaugų, šeimai skirtų paslaugų prieinamumą, taip pat vaiko globos šeimoje, įvaikinimo ir kitus klausimus.

E.Žiobienė vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigas eina nuo 2010 metų kovo mėnesio.

Ji yra įgijusi sociologijos bakalauro, teisės bakalauro ir magistro, socialinių mokslų (teisės) krypties daktaro kvalifikacinius laipsnius.

E.Žiobienė yra dirbusi Lietuvos žmogaus teisių centro direktore, Mykolo Romerio universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Kauno technologijos universitete, Kauno apskrities viršininko administracijoje.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierius vykdo vaiko teisių ir jo teisėtų interesų užtikrinimo ir apsaugos priežiūrą ir kontrolę, tiria vaiko teisių ir teisėtų interesų pažeidimo atvejus bei siekia gerinti vaikų padėtį Lietuvoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min