Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

E.Lementauskas galės bendrauti ir su G.Kazaku, ir su A.Butkevičiumi

E.Lementauskas
R.Vilimo / BFL nuotr. / E.Lementauskas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs Vilniaus vicemeras ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ (TT) narys Evaldas Lementauskas, kaltinamas bandymu papirkti kitą tarybos narį konservatorių Vidą Urbonavičių, galės bendrauti su buvusiais partijos kolegomis Gintaru Kazaku ir Audriumi Butkevičiumi, kurių bylos dėl galimo konservatoriaus papirkimo taip pat nagrinėjamos teisme.

Tai ketvirtadienį nusprendė Vilniaus 1-asis apylinkės teismas, patenkindamas kaltinamo politiko prašymą panaikinti kardomąją priemonę, draudžiančią bendrauti su šiais asmenimis bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstove Birute Galiniene. Tam neprieštaravo ir prokuroras Gedgaudas Norkūnas.

Vienintelis asmuo, su kuriuo E.Lementauskui vis dar neleidžiama bendrauti, – Vidas Urbonavičius, kurio parodymai ir davė pradžią šiai bylai. Taip pat TT narys privalės teismui pranešti, jei ketins išvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau nei 7 dienoms.

Ketvirtadienį vykusiame teismo posėdyje toliau vyko liudytojų apklausa. Parodymus davė buvęs sostinės vadovas, TT narys Juozas Imbrasas, jo partijos kolegė Genovaitė Meilūnienė ir Liberalų ir centro partijos narys, dabartinio mero konservatoriaus Viliaus Navicko pavaduotojas Gintautas Babravičius.

Vienintelis asmuo, su kuriuo E.Lementauskui vis dar neleidžiama bendrauti, – Vidas Urbonavičius, kurio parodymai ir davė pradžią šiai bylai.

Į posėdį kviestas Socialdemokratų partijos narys Romas Adomavičius neatvyko, dėl to teismas buvo priverstas atidėti jo apklausą gegužės pabaigai.

Nuo 2007 metų balandžio iki šių metų vasario sostinei vadovavęs J.Imbrasas teismą tikino, kad TS-LKD ir Liberalų ir centro partija valdančiajai daugumai esą visą laiką trukdė dirbti bei kėlė įtampą.

„Nuo pirmos dienos vyko pareiškimai. (...) Visą laiką vyko gąsdinimai, demagogijos srautai, keliama įtampa. (...) Buvo atmosfera, kad kažkas turi vykti, visą laiką debesys kaupėsi, kai žmonės nusiteikę griovimui“, – teismą tikino J.Imbrasas, teigdamas, kad interpeliacijų tiek jam, tiek E.Lementauskui iniciatoriai buvo konservatoriai bei liberalcentristai. Tai patvirtino G.Meilūnienė.

Pasak buvusio mero, tuometinės opozicijos atstovai grasino kreiptis į teisėsaugos institucijas ir naudojo kitus, anot J.Imbraso, nepriimtinus metodus.

Liudytojas ypač neigiamai atsiliepė apie V.Urbonavičių, teigdamas, kad tai nemalonus, įžūlus ir labai ambicingas žmogus.

„V.Urbonavičius tapo ereliu, vaikščiojo iškelta galva“, – taip konservatoriaus elgesį, kai pernai pavasarį buvo sulaikyti trys TT partijos nariai, apibūdino J.Imbrasas.

Liberalcentristas G.Babravičius opozicijos veiksmus vadino politiniais metodais.

„Įvairiomis politinėmis priemonėmis siekėme pakeisti situaciją. (...) Kartais buvo propagandinių pagąsdinimų dėl interpeliacijos, tačiau tai yra politiniai metodai“, – teigė politikas.

Anot G.Babravičiaus, jis buvo girdėjęs apie galimus neteisėtus E.Lementausko veiksmus, apklausos pradžioje pripažino, kad gerai ir seniai pažįsta kaltinamąjį, kadaise buvo partijos kolegos.

„Sprendžiant įvarius su politine dauguma susijusius klausimus buvo žinių, kad E.Lementauskas siūlęs atlygius ar įteikęs atlyginimus, kad būtų tam tikras balsavimas ar sprendimas, bet tai išgirdau iš viešų šaltinių“, – tvirtino jis.

Prokurorai E.Lementauską kaltina bandymu papirkti V.Urbonavičių. Už tai jis esą prašė nepalaikyti nepasitikėjimo vicemeru ir meru.

Praėjusių metų balandžio 25 d. teismo sprendimu E.Lementauskas buvo suimtas mėnesiui, o šiam terminui pasibaigus suėmimas pratęstas dar mėnesiui.

Birželio 20 d. politikas išėjo į laisvę.

Bandymu papirkti V.Urbonavičių kitoje baudžiamojoje byloje kaltinami dar du sostinės tarybos nariai – Gintaras Kazakas ir Audrius Butkevičius. Jie į Vilniaus mieto tarybą buvo išrinkti pagal TT sąrašą, bet vėliau paliko šios partijos frakciją savivaldybėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min