Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

E.Masiulis perspėja: rajoninių kelių netvarkysim, bet turėsim naujų magistralių

Vakarienė su E.Masiuliu aukcione sukėlė ypatingą pasisekimą
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Eligijus Masiulis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis priešinasi Vyriausybės kolegų siūlymui mažinti Kelių fondo finansavimą. Šiuo metu ruošiamame biudžeto projekte planuojama nubraukti per 700 mln. litų nuo šio fondo.

Finansų ministras Algirdas Šemeta trečiadienį žurnalistams aiškino, kad Kelių fondo asignavimus planuojama mažinti 300 mln. litų, taip pat dalį biudžeto pinigų pakeisti ES struktūrinių fondų lėšomis ten, kur Kelių fondo programos atitinka struktūrinių fondų panaudojimo reikalavimus.

Pasak ministro, Kelių fondas irgi yra valstybės išlaidos, o išlaidas reikia mažinti radikaliai.

Trijų milijardų suma, užsibrėžta sutaupyti balandį, nėra betoninė. Turime neužmiršti vidaus rinkos skatinimo, investicijų į rinką, – savo poziciją gina Eligijus Masiulis.„Neturim didelės manevro laisvės. Dar kartą peržiūrėsim programas, kurios šiuo metu traktuojamos kaip nemažintinos ir priimsime sprendimą, kaip geriausiai viską subalansuoti“, – kalbėjo finansų ministras.

Kelių fondas užsidarys

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis teigia, kad Kelių fondo mažinimas būtų neapgalvotas žingsnis. „Lėšų taupymas turi kuo mažiau liesti tiesiogines investicijas į šalies vidaus rinką, lietuvišką verslą. Būtent šita šaka ir neša biudžeto pajamas“, – aiškino E.Masiulis.

Pasak jo, šiuo metu patvirtintame Kelių fonde yra 1340 mln. litų, iš kurių apie 478 mln. litų sumokėta už praėjusiais metais atliktus darbus. Esą įvykdžius dabartinius siūlymus, Kelių fondą liktų tik uždaryti, nes jame visiškai nebebūtų lėšų.

Bus įvestas chaosas

Pasak jo, ketinant iš biudžeto skiriamus pinigus pakeisti ES struktūrinių fondų pinigais, reikia įvertinti, kad struktūrinių fondų lėšų panaudojimas yra labai tiksliai reglamentuotas.

„Visiškai nebegalėsime skirti pinigų kelių priežiūrai, savivaldybių ir vietinės reikšmės kelių remontui, kurių būklė yra pati prasčiausia, bet turėsim pinigų magistraliniams keliams tiesti, kurie ir šiaip yra ne pačios blogiausios būklės. Bus didelis chaosas“, – savo poziciją dėstė E.Masiulis.

Jis teigė, kad Kelių fondą galima mažinti, bet ne tokiomis didelėmis sumomis. „Trijų milijardų suma, užsibrėžta sutaupyti balandį, nėra betoninė. Turime neužmiršti vidaus rinkos skatinimo, investicijų į rinką. Diskutuotinas dalykas, ar ta suma turi būti trys milijardai, ar du su puse, likusią pusę milijardo investuojant į lietuvišką verslą ir taip padedant išlaikyti darbo vietas ir nešti pinigus į biudžetą“, – kalbėjo ministras.

Jis teigė, kad jo vadovaujamas Liberalų sąjūdis Seime nebalsuos už šį biudžeto projektą, jei bus nuspręsta nubraukti finansavimą Kelių fondui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min