Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 19d. 12:04

E.Masiulis: projektas „Rail Baltica“ gali būti išbrauktas iš ES prioritetų

Eligijus Masiulis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Eligijus Masiulis

Europinės vėžės projektas „Rail Baltica“, kuris sujungtų Varšuvą ir Helsinkį, gali būti išbrauktas iš prioritetinių Europos Sąjungos projektų (ES). Esą dėl sunkmečio projektas plėtojamas ne taip sparčiai, kaip turėtų.

Tai naujienų portalui 15min.lt po susitikimo su Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Suomijos transporto ministrais sakė Lietuvos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Pasak jo, „Rail Baltica“ pašalinimas iš prioritetų sąrašo būtų praradimas Lietuvai, kuri nėra sujungta su europiniu tinklu.

„Tačiau visos šalys (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija ir Suomija – aut. past.), kurios dalyvaus tiesiant europonę vėžę, pasirašė deklaraciją ir taip įsipareigojo laikyti jos tiesimą prioritetu“, – tikino ministras.

Jo teigimu, Lietuva atnaujino planą, kaip turėtų būti tiesiama „Rail Baltica“ vežė nuo Lietuvos ir Lenkijos sienos iki Kauno. „Europinę vėžę iki Kauno galima tiesti ant esamo pylimo, neišperkant aplink esančių privačių sklypų“, – aiškino E.Masiulis.

Taip esą atpigtų vėžės tiesimas ir kainuotų 800 mln. litų – apytiksliai perpus mažiau, nei buvo planuota iki šiol. E.Masiulio teigimu, „Rail Baltica“ tiesiant ant esamo pylimo, iki Kauno galėtų būti nutiesta iki 2013 metų.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad projektas „Rail Baltica“ prioritetiniu buvo pripažintas prieš dvejus metus – 2007-aisiais.

Projektui 2007–2013 metais planuota skirti 124 mln. eurų. Bendra darbų, kuriuos reikia atlikti tiesiant „Rail Baltica“ Lietuvoje, vertė viršija 1,5 mlrd. litų.

Projektas „Rail Baltica“, kai bus baigtas, sujungs Helsinkį, Taliną, Rygą, Kauną ir Varšuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min