Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Edita Žiobienė prašo savivaldybių užtikrinti vaiko teisių apsaugos skyrių savarankiškumą

E.Žiobienė tvirtina, kad ir išsilavinę žmonės skyrybų metu labiau galvoja ne apie tai, kaip jie atrodo vaiko akyse, o apie asmenines nuoskaudas.
BFL/Karolio Kavolėlio nuotr. / E.Žiobienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė prašo savivaldybių užtikrinti jose esančių vaiko teisių apsaugos skyrių savarankiškumą.

Anot Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos pranešimo, 2002-ųjų Vyriausybės nutarime įtvirtintas tiesioginis vaiko teisių apsaugos skyriaus pavaldumas administracijos direktoriui.

Taip siekta užtikrinti šio skyriaus savarankiškumą kitų savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių atžvilgiu ir sudaryti prielaidas pagrindinei funkcijai – vaiko teisių ir interesų atstovavimui bei apsaugai – tinkamai įgyvendinti.

E.Žiobienė teigia besitikinti, kad savivaldybių tarybos atsižvelgs į pateiktus siūlymus ir priims sprendimus dėl savivaldybių administracijų struktūrinių pokyčių.

„Tačiau ir šiandien kai kuriose savivaldybėse vaiko teisių apsaugos skyriai yra departamentų, atsakingų už socialinius, sveikatos, švietimo ir pan. klausimus sudėtyje“, – teigiama pranešime.

Anot įstaigos, neretai pasitaiko atvejų, kai skiriasi vaiko teisių apsaugos skyriaus, kaip vaikus ginančios ir jų interesus atstovaujančios institucijos, ir savivaldybės administracijos ar kitų jos padalinių nuomonės ir pozicijos, pavyzdžiui, dėl iškeldinimo iš socialinio būsto, vaiko paėmimo iš šeimos, paslaugų teikimo vaikui ir šeimai, globos nustatymo.

„Vaiko teisių apsaugos skyriams, esantiems kitų struktūrinių padalinių sudėtyje, kyla sunkumų atstovaujant vaikų interesams ir atliekant skyriams pavestas funkcijas teismuose bei teisėsaugos institucijose“, – sakoma pranešime.

E.Žiobienė teigia besitikinti, kad savivaldybių tarybos atsižvelgs į pateiktus siūlymus ir priims sprendimus dėl savivaldybių administracijų struktūrinių pokyčių.

Jei savivaldybių tarybos neįgyvendins Vyriausybės nutarimo nuostatų, Vyriausybės atstovų apskrityse bus prašoma inicijuoti procedūras, numatytas Savivaldybių administracinės priežiūros įstatyme.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė teigia į šią problemą dėmesį atkreipusi ir Seimo pirmininkei 2010 metais pateiktuose savo siūlymuose, tačiau iki šiol nematanti teigiamų pokyčių dėl savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių vietos savivaldybių administracijų sistemoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Edita Žiobienė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min